امروز ۲۱ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۲ درصد طرح های جشنواره جابر در خصوص بحران آب بود/۷۲۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی با راه های نجات آب آشنا می شوند
کد خبر : 34439
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۶در ۴:۰۶ ب.ظ

۱۲ درصد طرح های جشنواره جابر در خصوص بحران آب بود/۷۲۰ هزار دانش آموز خراسان رضوی با راه های نجات آب آشنا می شوند

معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:دانش آموز در حال تحصیل خراسان رضوی که 712 هزار از آنها در مقطع ابتدایی هستنددر پیک های نوروزی با بحران آب آشنا می شوند.

به گزارش جام روز، نهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه آب به همت امور آب و فاضلاب شهری و آموزش و پرورش تربت جام با شرکت مسئولین کشوری، استانی، محلی و دانش آموزان در سالن تربیت این شهرستان برگزار شد.

حقیقی معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به نقش اثر گذاری فرهنگی آموزش و پرورش گفت: هزار و صد هزار نفر دانش آموز در حال تحصیل در خراسان رضوی هستند که از میزان  ۷۱۲ هزار در مقطع ابتدایی حضور دارند از همین روز در پیک های نوروزی برای اینکه با بحران آب آشنا شوند پیام های در نظر گرفته شده است.

حقیقی با اشاره به برنامه های خلاقانه در آموزش و پروش افزود: جشنواره جابر به منظور بالا بردن خلاقیت، فرهنگ صرف جویی و ضرورت آب برای دانش آموزان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: امسال  بیش از پنج هزار دانش آموز در جشنواره جابر شرکت و با پژوهش در خصوص برنامه های مختلف طرح و ایده دادندکه ۱۲ درصد از این طرح مربوط به بحران آب بود که نشان می دهد همه به حساسیت بحران آب پی برده اند.

معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان داشت: استمرا اینگونه برنامه ها و جشنواره ها می تواند در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب موثر باشد.

حقیقی با اشاره به تاثیر آموزش در دوران کودکی ابراز داشت: کودکی فرصت طلایی برای آموزش مسائل فرهنگی و اجتماعی است و آنان سفیران نجات آب هستند که در خانواده ها با جدیت پیگیر صرف جویی و درست مصرف کردن خواهند بود.

در ادامه مراسم دو دانش آموز برگزیده در جشنواره جابر که از تربت جام شرکت کرده بودند به ارائه طرح های خود پرداختند.

سپس گروه های سرود و نمایش دانش آموزی به اجرای برنامه در خصوص بحران آب و خشکسالی پرداختند.

در پایان گروه موسیقی مقامی فردای جام با اجرای قطعه باران که بر گرفته از آیین کهن منطقه خراسان می باشد که مضمون آن طلب دعا برای بارش باران است را اجرا کردند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب