امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » ۲۴هزار مددجوی کمیته امداد چشم انتظار جشن عاطفه ها/برای حمایت از محرومان لازم به تعریف جدیدی از محرومیت است
کد خبر : 30177
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۵در ۷:۲۸ ق.ظ

۲۴هزار مددجوی کمیته امداد چشم انتظار جشن عاطفه ها/برای حمایت از محرومان لازم به تعریف جدیدی از محرومیت است

رئیس کمیته امداد شهرستان تربت جام گفت: افراد تحت پوشش این نهاد 24 هزار نفر می باشد که با واقعیت جامعه همگام نیست و لازم است تعریف جدیدی از محرومیت داشته باشیم.

شیرمحمد شاکربرآبادی رئیس کمیته امداد همزمان با سال روزتاسیس این نهاد در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: این شهرستان با توجه به جمعیت بالای ۳۰۰هزار نفری که دارد کمتر از ۱۰ در صد است و افراد تحت پوشش این نهاد ۲۴ هزار نفر که ۱۱ هزار و ۶۴۹ خانوار می باشد که با واقعیت جامعه همگام نیست و لازم است تعریف جدیدی از محرومیت داشته باشیم.

وی با اشاره به رویکردهای خدمات در کمیته امداد عنوان داشت: حمایت از دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل دو هزار ۵۷ نفر است که از این مقدار هزار و ۸۰۴ نفر دانش آموز و ۲۵۳ نفر دانشجو در حال تحصیل می باشند و با این عمل خواسته ایم افراد توانمندی جامعه پرورش یابند تا بتواند مستقل از هر نهادی به فعالیت های اجتماعی وارد شوند.

رئیس کمیته امداد تربت جام با توجه به شعار سال یاد آورشد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این نهاد در طرح های خود کفائی مددجویان ۱۹۱ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات را در طرح اقتصاد مقاومتی به صورت هدفمند با سود کم بانکی به ۱۲۷۷ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

شاکربرآبادی ترویج ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی ایرانی را از دیگر برنامه های محوری کمیته امداد دانست وتصریح کرد: دوره های سبک زندگی برای زوج های جوان اجرا می شود و به نو عروس مبلغ ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه پرداخت می شود که امسال از مجموع ۳۶۰ نوعروس متقاضی به ۲۵۰ نفر جمعا به ارزش پنج میلیارد ریال کمک شده است.

وی رسالت کمیته امداد را فقط شامل خانواده های کم بضاعت ندانست و بیان داشت: طرح اکرام ایتام همچون سال های گذشته با جدیت پیگیری شده است و امروز کمیته امداد از هزار ۴۵۰ یتیم تحت پوشش خدمات دارد.

رئیس کمیته امداد تربت جام با تشکر از خیرین این شهرستان اظهار کرد: کمک های مردمی باعث شده خدمات متنوعی را به محرومان جامعه ارائه کنیم و امروز به ۳۵۱ بیمار صعب العلاج ماهانه مبلغ دو میلیون و ۵۰۰هزار ریال هزینه درمان پرداخت می شود و ۱۷۰ دانش آموز در دو خوابگاه به صورت کاملا رایگان نگهداری می شوند.

شاکربرآبادی در پایان یاد آورشد: با توجه به اینکه به آخر سال نزدیک می شویم و می خواهیم بهار طبیعت را جشن بگیریم از خیرین تقاضا می شود همچون گذشته در جشن عاطفه ها ما یاری کنند تا بتوانیم عید خوبی را برای هم وطنان بی بضاعت و چشم انتظار به کمک های مردم فراهم آوریم.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب