امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » بین‌المللی » گوشه ای ازروابط غیر اخلاقی درصدای آمریکا+عکس
کد خبر : 13889
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۴در ۷:۴۹ ب.ظ

گوشه ای ازروابط غیر اخلاقی درصدای آمریکا+عکس

وجود رقابت نا متعارف و مبتذل میان کارمندان زن بخش فارسی صدای آمریکا برای جلب توجه مدیران ارشد این شبکه باعث شد تا ستاره درخشش با حذف رقیب خود رودابه بختیار بتواند پله های ترقی را به سرعت بالا برود.

“محمدتقی مصلحی” کارمند سابق صدای آمریکا با حضور در شبکه سلطنت طلب کانال یک به افشاگری تاثیر روابط غیر اخلاقی بر پیشرفت مدیر فعلی بخش فارسی صدای آمریکا برای رسیدن به این سمت، پرداخت.

  وی در این برنامه با بازخوانی سوابق مدیران صدای آمریکا، با اشاره به سوابق امنیتی “رامین عسگرد” در خاورمیانه گفت: ” آقای عسگرد چیزی از مدیریت رسانه نمی‌دانست و در یک سالی که آنجا بود، یک و نیم میلیون دلار از بودجه صدای آمریکا را هزینه شخصی خود کرد. از جمله اینکه با دوست دخترانش سفر می‌رفت و بعد از برکناری وی  مجبور شدند که به کارمندان بگویند که به جای 5 روز 4 روز و به جای 8 ساعت 6 ساعت سرکار بیایند تا این کمبود بودجه جبران شود و این ضررهایی بود که عسگرد به صدای آمریکا زد.”!

  خبرنگار سابق صدای آمریکا در ادامه با اشاره به سوابق ستاره درخشش(مدیر فعلی صدای آمریکا)، نحوه استخدام وی در سازمان صدای آمریکا را به روابط غیر اخلاقی وی با یکی از مدیران این شبکه مرتبط دانسته و افزود: ” آقای “اسماعیل داهیات” مسئول بخش کردی-آذری و عربی صدای آمریکا بوده و خانم درخشش به عنوان دوست دختر اسماعیل در خانه وی زندگی می کرد و چندی بعد به عنوان خبرخوان توسط او در صدای آمریکا استخدام شده و آرام آرام با پارتی بازی و استفاده از روابط غیر اخلاقی اش با اسماعیل داهیات و دیگر مدیران بالا دستی این شبکه به عنوان مدیر بخش فارسی صدای آمریکا معرفی می شود”.

  خبرنگار سابق صدای آمریکا به رقابت نا متعارف و مبتذل میان کارمندان زن بخش فارسی صدای آمریکا برای جلب توجه مدیران ارشد این شبکه اشاره کرد، رقابتی که در آن درخشش [مدیر فعلی بخش فارسی صدای آمریکا] با حذف رقیب خود رودابه بختیار موفق شد جایگاه خود را نزد عسگرد مدیر هوسباز بخش فارسی صدای آمریکا تثبیت کند. مصلحی با ارائه مستنداتی، افزود: “خانم رودی بختیار را آقای عسگرد وارد صدای آمریکا کرد. همین ستاره درخشش از غیبت عسگرد استفاده کرده و در روز جمعه ای که این ها برای پوشش کنفرانس احمد شهید رفته بودند، این کنفرانس زنده را نیمه کاره قطع کرده و به جای این کنفرانس اقدام به پخش اتفاقات لیبی و قذافی و…کرد. چون درخشش از این خانم بختیار و مهتاب فرید و لیدا فولادوند به دلیل حسادت و خباثت خودش و از ترس پیشرفت آن ها خوشش نمی آمد و به همین دلیل رودی بختیار را اخراج کرد و وقتی که روز دوشنبه عسگرد به صدای آمریکا برمی گردد و جویای احوال خانم بختیار میشود درخشش به او میگوید که او را اخراج کرده است. الان یک چهره خشنی را درخشش در آنجا پیاده کرده و هر چیزی که مورد پسند و سلیقه او هست باید در صدای آمریکا پیاده شود.”

ستاره درخشش

محمدتقی مصلحی با اشاره به فضای دیکتاتوری موجود در صدای آمریکا ادامه داد: ” ستاره درخشش صدای آمریکا را بر اساس سلیقه خود اداره می کند و هر کسی که به سلیقه مدیریتی وی کوچک ترین اعتراضی کند سریع از این شبکه اخراج می شود و با یک دیکتاتوری محض که هیچ فردی از ترس اخراج جرات حرف زدن هم در آنجا را ندارد، افراد کاردان را از آنجا اخراج می‌کند. به طور مثال دو تن از افراد اخراجی دارای دکترا بودند که از این شبکه اخراج شده و به جای آنها تعدادی جوان را که یا فارسی بلد نیستند یا انگلیسی را، بر سر کار آورده تا بتواند به آنها دستور بدهد. به عنوان نمونه خبرنگاری را با هزینه 80 هزار دلاری به لوزان برای پوشش اخبار مذاکرات هسته ای می‌فرستد که کوچکترین تجربه حرفه ای ندارد و اغلب گزارشات را از روی دیگر رسانه ها کپی برداری کرده و برای بخش خبری صدای آمریکا ارسال کرده است.”

محمدتقی مصلحی

در ادامه گفتگوی شهرام همایون با محمدتقص مصلحی، وی سوابق “محمد منظرپور” سردبیر فعلی صدای آمریکا را برشمرده و درباره نحوه جذب وی به این شبکه گفت: ” محمد منظرپور در حالی پست سردبیری صدای آمریکا را در اختیار گرفته است که طبق قانون آمریکا برای قرار گرفتن در این پست، فرد مورد نظر باید گرین کارت و پاسپورت آمریکایی داشته باشد ولی وی را با توصیه خانم درخشش به آنجا آورده و برایش کارت G1 گرفته اند در حالی که افرادی که واجد این شرایط باشند در صدای آمریکا وجود دارد ولی چون خانم درخشش از آن ها خوشش نمی‌آید آن ها را برای این کار انتخاب نکرده است،”

محمد منظرپور پیش از استخدام در صدای آمریکا به عنوان خبرنگار بی بی سی فارسی فعالیت می کرد

  مصلحی با اشاره به تلاش های درخشش برای جلب نظر آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا گفت: “آقای آلن ایر در فیس بوک خود یک نظرسنجی گذاشت درباره صدای آمریکا و در مدت کوتاهی 1670 نفر نظر دادند که پول مالیات دهندگان آمریکایی در بخش فارسی صدای آمریکا در حال حرام شدن است. بلافاصله پس از این موضوع خانم درخشش که هیچ گاه آلن ایر را به حساب نمی‌آورد و همیشه تلاش می‌کند با افراد دارای مناصب بالای دولتی برای ادامه مدیریت خود ارتباط بگیرد، بعد از این ماجرا به سراغ آلن ایر و جان لیمبرت رفته و مصاحبه ای اختصاصی در استودیو صدای آمریکا با آنها ترتیب می‌دهد تا بتواند نظر مساعد مسئولان وزارت خارجه آمریکا را به ویژه برای ادامه مدیریت خودش در صدای آمریکا جلب کند.”

  خبرنگار سابق صدای آمریکا در پایان تصریح کرد: ”  بر اساس نظر موسسه گالوپ  یک زمانی رنکینگ صدای آمریکا 27 بود ولی بخاطر خراب کاری های خانم درخشش امروز رنکینگ آن به 2 رسیده است و همچنین سازمان “او پی ام” که هر ساله عملکرد سازمان ها و وزارتخانه های آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهد اعلام کرده که در طول 8 ساله گذشته صدای آمریکا در ته لیست قرار دارد یعنی بدترین عملکرد را در میان سازمان های آمریکایی کسب کرده است”.

  گفتنی است پیش از این نیز رادیو صدای آمریکا که با نام “رادیو تماشا” فعالیت می کرد به دلیل عدم موفقیت در جذب مخاطب ایرانی تعطیل گردید و به نظر می رسد با توجه به شکست صدای آمریکا در برآورده کردن انتظارات مسئولان دولت آمریکا برای تاثیرگذاری و پیش بردن اهداف جنگ روانی آنها بر علیه منافع مردم ایران، به زودی شاهد تعطیلی بخش تلویزیونی آن نیز باشیم.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب