امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » کمیته امداد ارتقاء دهنده سلامت خانواده است/نگاه سطحی به محرومیت باعث رفع مشکل نیازمندان نشده است/رفع مشکل نیازمندان عظم جدی همه دستگاه ها را مطلبد
کد خبر : 30173
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵در ۳:۵۳ ب.ظ

کمیته امداد ارتقاء دهنده سلامت خانواده است/نگاه سطحی به محرومیت باعث رفع مشکل نیازمندان نشده است/رفع مشکل نیازمندان عظم جدی همه دستگاه ها را مطلبد

همزمان با سال روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) ابوطالب جوان فرمانده سپاه تربت جام در دیدار از این نهاد با تبریک این روز گفت: رویکرد کمیته امداد خانواده محوراست و این نهاد جهت ارتقاء سلامت خانواده می تواند با ایجاد برنامه هم افزایی توانمندی ها را در خانواده رونق بخشد.

به گزارش جام روز، همزمان با سال روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) ابوطالب جوان فرمانده سپاه تربت جام در دیدار از این نهاد با تبریک این روز گفت: رویکرد کمیته امداد خانواده محوراست و این نهاد جهت ارتقاء سلامت خانواده می تواند با ایجاد برنامه هم افزایی توانمندی ها را در خانواده رونق بخشد.

جوان در ادامه با بیان این که عدم آموزش های راهبردی زنان سرپرست خانوار را در معرض آسیب‌های بسیاری قرار داده است، افزود: این افراد در جامعه علاوه بر فقر مادی، عمدتا با فقر فرهنگی روبه رو هستند و نگرش جامعه به آن‌ها باعث شده در معرض آسیب‌های جسمی و روحی بسیاری قرار گیرند.

وی ادامه داد: بیشتر این افراد فاقد تحصیلات، مهارت لازم، کمبودهای عاطفی و طرد شده از اجتماع با مشکلات جدی روحی روبه‌رو هستند که لازم است به نیاز آنان توجه شود.

فرمانده سپاه تربت جام ضمن اعلام آمادگی کامل خود و پرسنل در خصوص یاری رساندن به محرومان و ولی نعمتان جامعه بیان داشت: برای رفع این مشکل به عزم جدی همه دستگاه ها و نهادها احتیاج است، باید نگرش سطحی، احساسی و زودگذر را کنار گذاشته و با تدبیر و تعقل برای این مشکلات و معضلات چاره‌اندیشی شود و به جای این که روی معلول‌ها سرمایه‌گزاری کنیم به دنبال علت‌ها و ریشه های آن باشیم.

جوان در پایان با بیان اینکه کارکنان این نهاد قدرکارشان را بدانند گفت: نسبت به این نهاد اطمینان زیادی وجود دارد وبه نمایندگی از خانواده بزرگ سپاه و بسیجیان تربت جام از خدمات شایسته این نهاد به محرومان تقدیر وآرزوی توفیقات روز افزون در جهت خدمات شایسته تر به محرومان داریم.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب