امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
صفحه اصلی » اجتماعی » کمترین خواسته مردم آب شرب سالم است/آب شرب بعضی روستاها سالم نیست
کد خبر : 34705
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶در ۵:۰۰ ب.ظ

کمترین خواسته مردم آب شرب سالم است/آب شرب بعضی روستاها سالم نیست

فرماندار تربت جام گفت: با توجه به همه تلاشهای انجام شده توسط آبفای روستایی بعضی از روستاها آب شرب بهداشتی و سالم ندارند و این وضعیت قابل قبول نیست.

به گزارش جام روز، مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام امروز در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان که در  سالن جلسات ابن سینا دانشکده علوم پزشکی برگزار شد، با تاکید بر سلامت و امنیت غذایی جامعه گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگ الهی است و جامعه سالم باعث ایجاد امنیت برای انسانها می شود و زمانی امنیت ارزش دارد که جامعه زندگی همراه با سلامت در آن جریان داشته باشد و این دو در کنار یکدیگر مکمل هم هستند.

حمیدی ادامه داد: در شهرستان تربت جام با توجه به منطقه استراتژیکی که دارد مقوله امنیت غذایی به اندازه کنترل مرزها و مسائل دیگر امنیتی مورد توجه است و نباید غفلت شود.

وی با اشاره به تلاش های آبفای روستایی برای رساندن آب شرب سالم به مردم روستا افزود: با توجه به همه تلاشهای انجام شده توسط آبفای روستایی بعضی از روستاها آب شرب بهداشتی و سالم ندارند و این وضعیت قابل قبول نیست.

فرماندار تربت جام با اشاره به توقع مردم از مسئولین تصریح کرد: تامین آب شرب سالم و بهداشتی کمترین توقعی است که مردم روستا از مدیران دارند که دولت با صرف هزینه ۱۸ میلیارد اعتبار در بخش تامین آب مردم دهستان موسی آباد و محمود آباد تلاش کرده آب مصرفی را تامین کند اما همانطور که می دانید خیلی از بیماری ها متاثر از آب شرب ناسالم و غیر بهداشتی است و باید آب  مصرفی مردم مورد تایید آزمایشگاه باشد.

حمیدی یادآور شد: اجرای ۷۰ پروژه در حوزه آب روستای گام های موثر دولت در رفع نیاز مردم بوده است اما با همه تلاش ها شایسته نیست روستایی با تانکر آبرسانی شود.

وی با اشاره به تقاضا از مدیرکل آبفای روستایی بیان داشت: از مدیر کل آبفای روستای در خواست شده که با نگاه ویژه به مناطق کم برخوردار شرایطی فراهم شود تا آب سالم و بهداشتی در اختیار روستائیان قرار بگیرد.

فرماندار ادامه داد: آبرسانی با تانکر به روستا علت اصلی کاهش کیفیت و سلامت آب است، مدیران وقت بگذارند تا این مشکل تا حد امکان مرتفع شود.

حمیدی خطاب به مدیران عنوان داشت: براساس شعار شبکه بهداشت و درمان هزینه های پیشگیری کمتر از درمان است و مدیران تلاش کنند از بروز مشکل جلوگیری شود.

وی ادامه بیان داشت: جلسات کارگروه ها باید دارای برنامه های تخصصی باشد و در کنار برنامه های موردی و فصلی این برنامه های تخصصی پیگیری شود.

فرماندار تربت جام با اشاره به برنامه های پیش از نوروز برای میهمان های داخلی وخارجی خاطر نشان کرد: تربت جام به عنوان یک شهرستان مرزی باید مراقبت ها ویژه برای جلوگیری از بیماری در طریق مسافران کشور های همسایه داشته تا دچار بیماری ها واگیردار و مسری نشود.

حمیدی با اشاره به فرارسیدن ایام تعیطلات نوروزی ابراز داشت: پیشنهادات را برای چگونه آماده شدن برای این ایام از مدیران دریافت می شود اما در تمام کارگروه ها لازم است قبل از جلسه مدیران کارگروه های تخصصی دیدگاه را بررسی و در جلسه حول محور چگونه اجرا شدن ها تبادل نظر شود.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی عنوان کرد: برای رفع آسیب های احتماعی به دانشگاه ها موضوع آسیب های اجتماعی واگذار شده تا با توان اساتید جامعه شناس، روانشناس و مشاوره الگوی و طرح مدون ارائه کنند تا بدانیم چه حوزه ای الویت اول دارد و چگونه باید ورود کنیم.

فرماندار خطاب به ریاست دانشکده علوم پزشکی تاکید کرد: با توجه به اعلام در جلسه شورای اداری در خصوص آسیب های اجتماعی و کارهای تخصصی که دانشکده در حوزه بهداشت محیط و فردی می تواند انجام دهد تا کنون دریافت نشده است.

حمیدی ادامه داد: هیئت سلامت جامعه با معرفی اساتید و نخبگان حوزه سلامت تشکیل تا در خصوص مسائل حوزه سلامت جامعه کار کارشناسی شده صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: از تشکل های اندیشه ورز هر حوزه کار پژوهشی و علمی می خواهیم تا با مصوب شدن در گروه های شهرستان دارای سازکار اجرایی شود.

فرماندار تربت جام یادآور شد: تشکیل جلسات و کارگروه ها باید خروجی داشته باشد و صرف نشستن ،گفتن و برخاستن نباشد و باید مصوبه تصویب و ضمانت اجرایی داشته و تلاش شود که اجرا صورت بگیرد.

حمیدی ادامه داد: اگر قرار است مصوبه به هر دلیل منطقی قابلیت اجرا نداشته باشد چرا مصوب کنیم البته باید استدلال و دلیل قانع کنند ارائه شود و بدانید به دنبال تحکمی کردن برنامه ها نیستم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب