امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » کتابخانه مزار شیخ الاسلام احمد جامی افتتاح شد
کد خبر : 28498
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۵در ۱۱:۲۸ ق.ظ

کتابخانه مزار شیخ الاسلام احمد جامی افتتاح شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخواني نخستين کتابخانه مجموعه مزار شيخ الاسلام احمد جامي افتتاح شد

به گزارش جام روز، روز گذشته همزمان با هفته کتاب و کتابخواني نخستين کتابخانه مجموعه مزار شيخ الاسلام احمد جامي با حضور فرماندار، امامان جمعه و جماعات، مسئولان اجرايي، فرهنگيان و خيرين مورد بهره برداري قرار گرفت.

در مراسم بهره برداري مولوي شرف الدين جامي الاحمدي امام جمعه اهل سنت تربت جام گفت: کتابخانه مجموعه مزار شيخ احمد جامي در سطح زميني به مساحت 435 مترمربع و زير بناي يک هزار 150 متر مربع در سه طبق با هزينه 100 ميليارد و 200 ميليون ريال احداث و آماده بهره برداري قرار گرفت.

وی با تشکر و قدرداني از خيرين افزود: تمام هزينه احداث کتابخانه مزار شيخ احمد جامي از زمين و عمليات ساختماني توسط خيرين تامين و پرداخت شده است.

در ادامه علي رستمي فرماندار تربت جام با اشاره به اهميت و جايگاه کتاب و کتابخواني در جامعه گفت: از آنجا که سرانه مطالعه در کشور بسيار پايين است این دغدغه مند بودن خیرین بسیار عالی است و اگر می خواهیم جامعه پیشرفته داشته باشیم راهی نداریم مگر جامعه با حوزه کتاب و کتابخواني آشتي کند.

وی افزود: به رغم توسعه فضاي مجازي و نشر الکترونيک اما صنعت چاپ و نشر و فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخواني هنوز ارزش خودش را از دست نداده است.

رستمی بیان داشت: امروز اگر نمی توانیم سرمایه های جدید فرهنگی خلق کنیم به دلیل کمبود فضا و پایین بودن سرانه مطالعه می باشد که عدم توجه به مسائل فرهنگی در این امر موثر است.

انتهای پیام

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب