امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » کار گروه رفع موانع تولید و اشتغال محلی برای سو استفاده و امتیاز دادن به افراد نیست
کد خبر : 33726
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶در ۵:۰۳ ب.ظ

کار گروه رفع موانع تولید و اشتغال محلی برای سو استفاده و امتیاز دادن به افراد نیست

مسئول ستاد اقتصاد مقاومتي شهرستان تربت جام بيان داشت: کار گروه رفع موانع توليدقرار نيست محلي براي سو استفاده افراد که حاضر نیستند مسئولیت پذیری داشته باشند، ضایع کردن بیت المال شود.

به گزارش جام روز، محمد ابراهیم داودیان مسئول ستاد اقتصاد مقاومتی و کار گروه رفع موانع تربت جام ظهر امروز در جلسه رفع موانع تولید و اشتغال شهرستان که در فرماندار برگزار شد بیان داشت: کارگروه رفع موانع تولید زیر نظر ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل می شود و قرار نیست محلی برای سو استفاده افراد که حاضر نیستند مسئولیت پذیری داشته و ضایع کردن بیت المال شود.

داودیان افزود:در کار گروه باید پرونده تولید کنندگانی بررسی شود که مسئولان اداری شهرستان در آنان خلل ایجاد کردند و بدون نظر کارشناسی نباید مشکل مطرح شود و قرار نیست این جلسه به افراد امتیاز غیر قانونی واگذار نماید و باید بر اساس قانون اقدام شود و این ستاد قرار است تسهیل کننده روند قانونی شود.

وی ادمه داد: افرادی که حاضر نیستند روند قانونی کار را دنبال کنند مشکل آنان نباید در این جلسه مطرح شود و از طریق سیستم اداری قابل حل است و جایگاهی برای مطرح شدن در ستاد رفع موانع تولید ندارد.

بخشداری مرکزی تربت جام با اشاره به اعتبارات حمایت از تولید کنندگان ابراز داشت: برای پرداخت تسهیلات حمایت از تولیدکندگان تا کنون مشکلی نداشته ایم و کسانی که در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند نباید مشکل دریافت تسهیلات پیدا کنند.

داودیان خاطر نشان کرد: برای انکه بتوانیم مشکل تولید کندگان را در کمیسیون استانی مطرح کنیم لازم است پرونده با تمام مکاتبات انجام شده جمع آوری شود تا قابل ارائه به ستاد رفع موانع تولید استان قرار گیرد.

در ادامه خوشخو مدیر جهادکشاورزی تربت جام درباه مشکل تولید کننده بلوک این شهرستان عنوان داشت: متاسفانه بعضی از تولید کنندگان قبل از آغاز کار بررسی های لازم را انجام نمی دهند و در مراحل قانونی با مشکل مواجه می شوند که دیگر کاری از دستگاه ها ساخته نیست.

وی ادامه داد: برابر قانون تغییر کاربری زمین نیازمند مجوز از کمیسیونی در مرکز استان می باشد و در صورتی که یک استعلام منفی باشد موضوع آن زمین در کمیسیون مطرح نمی شود و شهرستان نمی تواند در حوزه تغییر کاربری های ورود پیدا کند.

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام بیان داشت: اراضی کشاورزی برای تغییر کاربری باید شرایط لازم را داشته باشد و صرف مالکیت دلیلی برای تغییر کاربری ایجاد نمی کند.

سپس تولید کننده بلوکه سیمانی گفت: در ابتدا برای مجوز نگفتند که نیاز به تغییر کاربری داریم و وقتی دنبال کارهای قانونی رفتیم متوجه شدیم به جای مجوز کارگاه بلوکه زنی پروانه راه اندازی یک خط تولید کارخانه صادر شده است که در اجرای آن از توان ما خارج است.

وی تصریح کرد: تولید صنعتی در شهرک صنعتی صرفه اقتصادی نداشته و امکان انتقال کارگاه به شهرک صنعتی وجود ندارد و تنها مشکل کارگاه برای تغییر کاربری قرار گرفتند در حریم شهر و جاده اعلام شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب