امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار ایران و جهان , اخبار تربت جام » کاروان پیاده اهل سنت حافظ مرز های عقیدتی مردم است/اهل سنت ایران راه تفرفه و نفوذ دشمن را بسته است
کد خبر : 28695
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۵در ۱:۵۲ ب.ظ

کاروان پیاده اهل سنت حافظ مرز های عقیدتی مردم است/اهل سنت ایران راه تفرفه و نفوذ دشمن را بسته است

امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام گفت: در اين برهه از زمان که گروهک هاي تکفيري و افراطي به سرکردگي آمريکا، اسرائيل، انگليس و آل سعود به دنبال تفرقه و برادر کشي مسلمانان هستند ما با کاروان پیاده امام رضا علیه السلام از دشمنان خود تبری جسته و نشان دادیم که حافظ مرزها عقیدتی مردم هستیم.

مولوي امان الله برزگر امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام و مسئول کارون پیاده مرزنشینان اهل سنت که چند روز گذشته پای پیاده به زیارت امام رضاعلیه السلام رفته بودند در گفتگو با خبرنگار جام روز از اهداف این سفر گفت: هدف از حرکت کاروان پياده امام رضا(ع) در ايام سوگواري پيامبر رحمت و دو فرزندش انسجام يکدلي براي عرض ادب به ساحت مقدس امام رضا(ع) است.

وی افزود: در این منطقه مرزی که ما در آن حاضر هستیم و وظیفه مرزبانی از مرزهای کشور بر عهده ما مرزنشیان است حفاظت از مرزهای عقیدتی مردم امری مهم است.

مولوي برزگر تصریح کرد: در اين برهه از زمان که گروهک هاي تکفيري و افراطي به سرکردگي آمريکا، اسرائيل، انگليس و آل سعود به دنبال تفرقه و برادر کشي مسلمانان هستند ما با این حرکت از دشمنان خود تبری جسته و نشان دادیم که حافظ مرزها عقیدتی مردم هستیم.

امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام بیان داشت: کسانی که حرکت کاروان هاي پياده را شرک مي دانند بدانند ما مرزنشينان اهل سنت به کوري چشم دشمنان اسلام با حفظ وحدت، منويات مقام معظم رهبري را سرلوحه زندگي خودمان قرار داده ایم و با محبت به اهل بيت پيامبر(ص) و همراه شدن با برادران تشيع خود افتخار می کنیم.

وی عنوان کرد: برخي از مردم در گذشته احساس مي کردند اهل سنت به امامان محبت ندارند اما بدانند که با حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) ثابت کردیم که محبت به اهل بيت(ع) جزء اعتقادات و ايمان ما مي باشد وهرکس اين محبت را نداشته باشد او را مسلمان نمي دانيم.

مولوي برزگر با اشاره به حضور 800 زائر اهل سنت این شهرستان مرزی که 250 زائر آن از منطقه سمیع آباد است گفت: جهانيان بداند اهل سنت ايران با عزم راسخ و محبت به اهل بيت همراه با برادران تشيع خود راه نفوذ و تفرقه را از بین برده است و آنان که در دل امید تفرقه دارند بیایند و ببینند که چگونه وحدت را به نمایش گذاشته ایم.

امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد تربت جام با اشاره به هواي سرد و پاي پياده تصريح کرد: پياده روي در اين مسير عشق است، هواي سرد و راه دور و نزديک ندارد فقط دل بکشد تمام گردنه ها هموار مي شود و چون نفس ها گرم است هواي سرد هيچ تأثيري در روند حرکت کاروان نداشت و نوانستیم به موقع در مشهد حاضر شویم.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب