امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام , اخبار ورزشی شهرستان » چوخه کاران تربت جامی فاتح جام قهرمانی کشور شدند
کد خبر : 24778
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱:۳۰ ب.ظ

چوخه کاران تربت جامی فاتح جام قهرمانی کشور شدند

چوخه کاران تربت جامی با درخشش خیره کننده فاتح جام قهرمانی مسابقات بزرگ چوخه کشور (جام حسینیه نینوا) شهرستان باخرز شدند.

به گزارش جام روز؛مهندس حامد فخر احمدی،رئیس انجمن چوخه تربت جام در گفتگو با خبرنگار ما با تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه گفت: در دومین آوردگاه بزرگ مسابقات چوخه کشور در میان رقابت داغ و نفس گیر 187 چوخه کار سرحال وآماده ، تیم چوخه  شهرستان تربت جام با اقتدار قهرمان کشور شد.

 وی افزود: در پایان این رقابت های فشرده تیم لوید «تربت جام» با ۳۸ امتیاز،تیم «کاریز تایباد» با ۲4 امتیاز و «دهیاری پل بند باخرز» با ۱9 امتیاز صاحب عناوین اول تا سوم تیمی کشور شدند.

از این گزارش حاکی است؛ در فینال وزن 74 کیلوگرم؛ ابراهیم ولیان از تیم لوید (تربت جام) برعلی اصغر پور وفایی از(قوچان) چیره شد،  دراین ورزن محسن هنردوست از (فریمان) نیز به مقام سوم بسنده کرد.

در وزن 84 کیلوگرم؛ حامد میرزاپور از لوید (تربت جام) برامیر قاسم نژاد ازتیم (کاریز تایباد) غلبه کرد والیاس علی اکبری (دهیاری  پل بند باخرز) بر سکوی سوم ایستاد.

در وزن 96 کیلوگرم؛ علی مهدیزاده از (کاریزتایباد) ومحمد تیموری از لوید (تربت جام) به طور «مشترک» برسکوی قهرمانی تکیه زدند و در این وزن فرامز پهلوان از (تربت جام) سوم شد.

در وزن +96 کیلو گرم؛احمد میرزاپور که برای تیم لوید (تربت جام) به میدان رفت، با غلبه برجعفر پهلوان از تیم (کاریز تایباد) قهرمان سنگین وزن کشور شد و کامران رستمی از تیم (دهیاری پل بند باخرز) مقام سوم را به خود اختصاص داد.

درخور ذکر است؛ مسابقات کشوری چوخه که با استقبال پرشور بیش از10 هزار تماشاگر موجه شد، با تلاوت کلام وحی،سرود ملی ،صلوات خاصه امام رضا(ع) ،معرفی کادر داوری،کمیته فنی ومسئولان برگزاری در(گود حسینیه نینوا) شهرستان باخرزآغاز شد و در فواصل رقابت ها توسط فرمانداری باخرز از بزرگ حامی مالی این مسابقات و چوخه کشور محمد وجدانی و پسران تجلیل شد.

گفتنی است؛ این رویداد بزرگ ورزشی هر سال به مناسبت میلاد با سعادت امام حسین (ع)  و روز پاسدار در گود حسینیه نینوای روستای پلبند از توابع شهرستان باخرز برگزار می شود، که امسال تعداد 187 چوخه کار  در ۴ وزن با یکدیگر به رقابت پرداختند، که درپایان به نفرات اول هروزن؛ یک رأس گاو نفرات دوم؛ یک دستگاه موتور سیکلت نفرات سوم؛ نیز یک رأس قوچ اهدا شد وسید علی شاکری از(مشهد) و علی شاهوردیان از (قوچان) به بترتیب به عنوان با اخلاق ترین و فنی ترین چوخه کاران معرفی وبه هر کدام پنج میلیون ریال جایزه اهدا گردید.

مهدی حسینی

انتهای پیام/

  • چوخه کاران تربت جامی فاتح جام قهرمانی کشورگود(حسینیه نینوا) شدند

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب