امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » پیاده روی زائران امام هشتم نشانه زنده بودن جامعه است/
کد خبر : 28642
تاریخ انتشار : ۴ آذر ۱۳۹۵در ۲:۵۳ ب.ظ

پیاده روی زائران امام هشتم نشانه زنده بودن جامعه است/

امام جمعه تربت جام گفت: این حرکت ها نشان می دهد جامعه ما زنده است و این عمل خود جوش مردم در راستای تفکر بسیج است و باید تقویت شود.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام در جلسه هماهنگی اعزام کاروان های پیاده با حضور مسئولان اجرایی در محل فرمانداری تربت جام تشکیل شد بیان داشت: حضرت رضا علیه السلام اگر چه غریبانه وارد کشور شده است اما مردم ایران با جمع شدن حول محور ایشان نگذاشتند غریب بمانند.

وی ادامه داد: حضرت رضا علیه السلام در این منطقه باعث تزریق عرفان اسلامی شده اند و اهل سنت و تشیع وام دار این امام همام هستند.

حجت الاسلام طاهری گفت: امام در مدینه به یاران و خانواده خود گفتند گریه کنند تا همه بداند ایشان برایشان برگشتی از این سفر نیست و مشخص شود که این سفر تحمیلی و نه برای تشکیل حکومت و رسیدن به قدرت است.

امام جمعه تربت جام عنوان کرد: امام معصوم هدفش از تشکیل حکومت تقویت دین و ابزاری برای دفاع از آن دانست.

وی خاط نشان کرد:حرکت کاروان های پیاده امام رضا (ع) یک حرکت فرهنگی و عرفانی است، که امام جمعه اهل سنت بخش سمیع آباد با 800 نفر از برادران اهل سنت عازم حرم امام هشتم علیه السلام می شوند.

حجت الاسلام طاهری خطاب به مدیران اجرایی تصریح کرد: مسئولان از تمام ظرفیت های اداری برای ارائه خدمات رسانی  به زائرین  پیاده به صورت خود جوش ورود پیدا کند و نباید زائرین احساس کند که خدمات دولتی شده است.

امام جمعه تربت جام با تقدیر از آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش تشویق کند دانش آموزان را برای این حرکت خود جوش و مردمی تا آنان در کنار عالم شدن با استفاده از منبع نور اهل بیت رشد کرده و تربیت شوند که اگر اینگونه نباشد علم بدون تربیت کافی نیست.

وی افزود: این حرکت ها نشان می دهد جامعه ما زنده است و این عمل خود جوش مردم در راستای تفکر بسیج است وباید تقویت شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب