امروز ۸ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » جان و مال مردم با پرداخت زکات حفظ می شود
کد خبر : 24722
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۱:۴۷ ق.ظ

جان و مال مردم با پرداخت زکات حفظ می شود

امام جمعه تربت جام گفت: جان ومال مردم با پرداخت زکات حفظ می شود و پرداخت زکات باعث دفع بلا ها و آفات و بیماری ها و نزولات آسمانی فراوان می شود و امنیت را افزایش می دهد.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام سید علی موسوی فر امام جمعه تربت جام و رئیس شورای زکات در جلسه شورای زکات که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد با اشاره به جلب اعتماد مردم در جمع آوری زکات گفت: اصل کار جمع آوری زکات بسیار مقدس و جزء اعمال صالح است که برای انسان باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام موسوی فر تصریح کرد: باید اعتماد سازی کنیم و مردم باورکنند که زکات در جای خودش هزینه می گردد و عملکرد ما خیلی تاثیر گذار است.

وی بیان داشت: اعتمادسازی را باید در مردم ایجاد کرد و متاسفانه اعتماد مردم کم رنگ شده است و شرط اول دریافت زکات اعتماد سازی است که پرداخت کنندگان احساس کنند زکات آنان توسط کمیته امداد به دست فقرا و نیازمندان می رسد.

امام جمعه تربت جام با بیان اینکه مال و جان مردم با پرداخت زکات حفظ می شود خاطرنشان کرد: پرداخت زکات باعث دفع بلا ها و آفات و بیماری ها و نزولات آسمانی فراوان می شود وامنیت بهتر می گردد.

در ادامه جلسه محمد شاکری رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال زراعی گذشته  با همکاری سایر اعضا شورای زکات بیش از یک میلیارد و 866 میلیون ریال زکات به نفع محرومین و نیازمندان جمع آوری شد.

شاکری در پایان اضافه کرد: بیش از چهار هزار دانش آموزو 12هزار خانوار و 270 بیمار زمین گیر تحت پوشش داریم که بابت پرداخت زکات گوشه ای از مشکلات نیازمندان جامعه برطرف می گردد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب