امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » وعده هاي توخالي برای احداث شهربازي درتربت جام کی عملی خواهدشد؟
کد خبر : 13378
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۴در ۷:۰۵ ب.ظ

وعده هاي توخالي برای احداث شهربازي درتربت جام کی عملی خواهدشد؟

دوماه از فصل بهار گذشت و کم کم فصل تابستان از راه مي رسد و پرکردن اوقات فراغت فرزندان مهم ترين دغدغه خانواده هاست. اين موضوع در شهرستاني مثل تربت جام محسوس تر است چرا که اين شهرستان از داشتن مراکز تفريحي و سرگرمي بي بهره است.

به گزارش جام روز:در اين خصوص طي سال هاي گذشته شهرداران قبلي وعده هايي براي احداث يک شهربازي خوب و استاندارد با کمک بخش خصوصي داده بودند،وعده شهردار براي راه اندازي شهربازي در اين شهر به سال 91 برمي گردد. متاسفانه از آن زمان تقريبا مدت 3 سال مي گذرد ولي هيچ گاه اين وعده ها جامه عمل نپوشيده است.

وعده هاي توخالي

«نوروزي» از شهروندان تربت جامي گفت: تربت جام مراکز تفريحي و سرگرمي ندارد و با فرارسيدن فصل تابستان اين دغدغه را داريم که اوقات فراغت فرزندان خود را چگونه پر کنيم، در ادوار گذشته يک شهربازي در اين شهرستان وجود داشت و اگرچه از عمر آن چندين سال مي گذشت و وسايل آن فرسوده بود اما مي توانست مرهمي بر زخم دل ما باشد که متاسفانه اين شهربازي هم تعطيل شده است.

خانم «نوري» هم گفت: چرا شهرداري در خصوص احداث يک شهربازي که در شان مردم اين شهرستان باشد اقدامي نمي کند؟ اکنون فصل تابستان و تعطيلي مدارس در راه است. فرزندان ما براي گذراندن اوقات فراغت خود بايد به کدام مرکز تفريحي و سرگرمي شهرستان مراجعه کنند؟

حق با مردم است

مسئول کميته فرهنگي شوراي اسلامي تربت جام در اين باره گفت: توقع مردم درباره نبود شهربازي در شهرستان به جا و به حق است و شوراي شهر با توجه به محدود بودن بودجه شهرداري از طريق جذب مشارکت هاي مردمي رايزني هاي زيادي انجام داده تا بخش خصوصي را وارد اين جريان کند ويکي از اعضاي شوراي شهر با سرمايه گذاران خارج از شهر وارد مذاکره شد ولي وقتي از نزديک محل را مشاهده کرد گفت که اين سرمايه گذاري هيچ گونه توجيه اقتصادي ندارد.

«حسن جان نثار احمدي» همچنين افزود: هم اکنون ما با 3 نفر سرمايه دار داخلي وارد مذاکره شديم که ان شاء ا… بتوانيم يک شهربازي در حد محدودي مقابل پارک گل ها به صورت مسقف احداث کنيم و اگر نتوانستيم بخش خصوصي را جذب کنيم شهرداري با همان بودجه محدودي که در اختيار دارد براي بازسازي وسايل موجود در شهربازي اقدام و آن را راه اندازي کند.

شهردار تربت جام هم درباره تعطيلي شهربازي اين شهر گفت: احداث شهربازي در حيطه مسئوليت شهرداري است و ما از اين بابت از مردم عذرخواهي مي کنيم، طي يک سال اخير به کارهاي عمراني از جمله سنگ فرش کردن پياده روها، خيابان ها و کوچه ها و جدول گذاري توجه کرده ايم.

به گفته وي فقط 12 درصد از شهروندان تربت جام و 4 درصد از کسبه عوارض خودشان را به شهرداري پرداخت کرده اند و اخطار هم براي آن ها ارسال شده است.

اگر شهروندان به تعهدات خودشان پايبند باشند خيلي کمک مي کند که ما بتوانيم سرمايه گذاري خوبي از جمله در شهربازي انجام دهيم «محمد يوسف بدري احمدي» همچنين افزود: بايد يک شهربازي در شان مردم احداث شود و وسايل فعلي فرسوده و غيراستاندارد است.

بنابراين پيگير هستيم طرح توجيهي آن را به سازمان همياري ها ارائه دهيم تا بتوانيم اين خواسته مردم را به نوعي جامه عمل بپوشانيم.

رضا اعلمي

انتهای پیام/

دیدگاهها (۳) • معصومه صمدیه گفت:

  آره این شهربازی متروکه وچندین ساله درب آن بسته است اگه همتی بشه مجدد راه اندازی بشه خیلی خوب میشه

 • دانشور گفت:

  سلام فقط اگر مبا لغ ریادی را که شهردار محترم صرف به اصطلاح امور تبلیغاتی و اطلاع رسانی بدون هیچ گونه کار شناسی در تعداد و کاربرد بودن کوچکتریت تخصص آن هم بدست افراد مشخص میزان اسراف مشخص است است و این نظرات بهانه ای بیش نیست شورا و شهردار به جای جذب سرمایه دار خارجی و داخلی با توان اندک خود با کمترین هزینه ممکن می توانند این مشکل را حل کنند شهر ما تهران نیست برای یک محیط مسقف در مرکز شهر مخابرات قدین آماده است که اکر بکویی 10 تا ماده می آورند که مثلا ایمنی ندارد و غیره به نظر شما برگزاری بزرگداشت احمد جامی یا اخیرا قاسن انوار مهمتر نیست ؟!!!!!

  • باخرزی گفت:

   این بزرگداشت ها قراره تا هزاره شیخ جام ادامه داشته باشه. فرض کن چند تا دیگه همایش به راهه!!! بعد فرض کن همایش اصلی هزاره شیخ جام چقد خرج بر داره و اتلاف سرمایه کنه.
   همایش عبدالرحمن جامی یک اتوبوس از دانشجوهای خارجی دانشگاه فردوسی میان تربت جام، توی شهر هر چی میگردن یک سرویس بهداشتی عمومی پیدا نمکنن طفلیا که برن! آخر به هزار زور می یابد اما از نهایت کثیفی کسی نمیتونه ازش استفاده کنه. استاده اومده بود دانشگاه هر کی رو دیده بود بهش گفته بود. آبرو برا شهرمون نموند تو دانشکده.

تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب