امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » واکسیناسیون تب برفکی در تربت جام آغاز شد
کد خبر : 31965
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

واکسیناسیون تب برفکی در تربت جام آغاز شد

رئيس دامپزشکي تربت جام گفت: طرح واکسيناسيون بيماري تب برفکي دام سبک و سنگين توسط اکيپ هاي دامپزشکي در تربت جام آغاز شد.

علیرضا جاقوری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: طرح واکسیناسیون بیماری تب برفکی دام سبک و سنگین توسط اکیپ های دامپزشکی دولتی و بخش خصوصی در تربت جام آغاز شد.

جاقوری با اشاره به جمعیت دام در شهرستان تصریح کرد: با وجود بیش از ۶۱۸ دام سبک وسنگین در این منطقه برای پیشگیری بیماری تب برفکی کلاس های آموزشی برای دهیاران و دام داران برگزار شده است که در اجرای این طرح تعداد ۱۶ هزار دام سنگین و ۲۰۴ هزار دام سبک برعلیه بیماری تب برفکی واکسینه می شوند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون در گوسفند و بز به صورت رایگان و در دام سنگین دامدار فقط هزینه واکسن را پرداخت می کند و این طرح در مناطق پرخطر که تجمع دام بسیار است تحت پوشش قرار می گیرند و۲۵ روز عملیات واکسیناسیون ادامه دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تربت جام بیان داشت: درگیری دام سبک با بیماری تب برفکی کاهش شیر و وزن دام را به دنبال دارد و بیشتر تلفات به سمت دام جوان است که باید پیشگیری لازم صورت گیرد.

جاقوری با اشاره با بیماری‌های مشترک انسان و دام یادآور شد: موارد مشکوک بیماری‌های مشترک انسان و دام در شهرستان شناسایی شد که سریعاً توسط کارشناسان دامپزشکی کانون‌های محل نگهداری دام‌ها و اطراف آن سم‌پاشی گردید و کلاس‌های آموزشی در مناطق مختلف شهرستان برای دامداران برگزار شد.

وی اظهار داشت: یکی از معضلات شهرستان وجود تعدادی مرغداری بدون پروانه است که می‌بایست این مرغداری‌ها با نظارت اداره دامپزشکی فعالیت نمایند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تربت جام عنوان کرد: کارشناسان دامپزشکی دائماً در حال گشت در سطح شهرستان می‌باشند که در صورت مشاهده هرگونه بیماری و یا تخلف به‌سرعت مراتب قانونی انجام می‌گیرد.

جاقوری از دامداران در خواست کرد: دامداران با اکیپ های دامپزشکی در جهت اجرای طرح واکسیناسیون دام ها سبک و سنگین همکاری کنند تا بتوانند برنامه های پیشگیرانه را به خوبی انجام دهند.

انتهای پیام/

 

 

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب