امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » همایش روز ملی شوراها در تربت جام برگزار شد
کد خبر : 24205
تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۹:۴۹ ق.ظ

همایش روز ملی شوراها در تربت جام برگزار شد

همایش بزرگ روز ملی شوراها با حضور فرماندار و نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی، مسئولان اجرایی و شرکت اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به همت شورای اسلامی شهرستان در محل تالار عصمتی تربت جام برگزار شد.

به گزارش جام روز، جلیل رحیمی منتخب مردم شهرستان های تربت جام تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با گرامی داشت روز ملی شوراها گفت: شوراها برآمده از تفکر ذاتی انسان ها و قرآن و احادیث می باشد که بر اجتماع و همگرایی در جامعه تاکید دارد و قانون اساسی کشور نیز اداره حکومت را بر مردم  واگذار کرده است.

رحیمی افزود: شوراها و مجلس شورای اسلامی دو بال نظارتی در کشور محسوب می شوند و دیدگاهشان باید هماهنگ و نزدیک به هم باشد در غیر این صورت قدرت نظارتی مردم بر حاکمیت از بین خواهد رفت.

وی بااشاره به مشکلات روستای بخش صالح آباد تصریح کرد: به لحاظ خدمات رسانی به روستاهای بخش صالح آباد چهل سال عقب می باشد و مردم این روستاها تقاضای حداقل حقوق خود را دارد و از دیدن مسئولان خوشحال می شوند و امیدی به انجام کار از سوی آنان ندارد چون تاحالا خیلی ها به این مناطق آمده اند رای گرفته اند و رفته اند.

منتخب مردم شهرستان های تربت جام تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فقر، تبعیض ونابرابری در روستاهای صالح آباد بیداد می کند وپروژهای عمرانی نیمه کار رها شده است ومسئولان باید صدای مظلومیت و محرومیت مردم باشد.

رحیمی با بیان اینکه شوراها نمایندگان مردم هستند و برای دفاع از حق مردم باید تلاش و کوشش کنند تصریح کرد: شوراها هیچگونه بودجه ای ندارند و ردیف اعتباری شورا در بودجه کشور کجاست و بدون پول کاری انجام نمی گیرد.

در ادامه علی رستمی فرماندار تربت جام با تشکر و قدر دانی از زحمات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: براساس مطالعات آمایش استان تربت جام در بسیاری از شاخص ها زیربنایی از متوسط استان عقب تر است.

وی افزود: با اختصاص 92 میلیارد تومان اعتبار امسال و سال آینده بخش زیادی از روستاها از نعمت گاز برخوردار می شوند.

رستمی اضافه کرد: برای رفع مشکل ساخت و سازهای غیر مجاز و خارج از محدوده در روستاها مبلغ 300 میلیون تومان اختصاص یافته است.

وی بااشاره به رفع مشکل آبرسانی سیار در روستاها افزود: شهرستان تربت جام با بیشترین روستای شبکه آبرسانی در استان بیش از 25 درصد کل اعتبارات آبرسانی سیار استان را جذب می کند و برای رفع این مشکل مبلغ 14 ملیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که با تکمیل پروژهای نیمه تمام آبرسانی و به ویزه در بخش صالح آباد تا حدودی مشکل آب شرب روستایی حل شود.

و در ادامه اسماعیل فیضی رئیس شورای اسلامی شهرستان تربت جام  گفت: قانون اساسی برخاسته از آموزهای دینی و قرآنی است و جایگاه ویژهای برای شورا قائل شده است و نام گذاری نهم اردیبهشت مقام روز ملی شورا به لحاظ ارزش وجودی این نهاد می باشد.

فیضی افزود: شوراها نهاد مردم سالاری دینی در جامعه هستند و برای توسعه شهری و روستایی و معیشت مردم برحسب وظیفه و نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: آموزش اعضای شوراهای اسلامی به فراموشی سپرده است و این امر به همت شورای اسلامی شهرستان در نیمه اول سال جاری محقق خواهد شد.

 

در ادامه مراسم روز ملی شوراها، نمایندگان شوراهای اسلامی بخشهای مرکزی، صالح آباد، نصرآباد، پایین جام، پوژگان و شهر تربت جام مشکلات را مطرح و خواستار پیگیری و رسیدگی شدند.

و درپایان مراسم به تعداد از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا هدایایی تقدیم شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب