امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار ایران و جهان , سیاسی » هشتم خرداد روز آغاز مجلس دهم
کد خبر : 24125
تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۷:۱۱ ق.ظ

هشتم خرداد روز آغاز مجلس دهم

سخنگوی وزارت کشور گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هشتم خرداد روز شروع مجلس دهم خواهد بود.

به گزارش جام روز، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سخنگوی وزارت کشور گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هشتم خرداد روز شروع مجلس دهم خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت وگویی، اظهار داشت: هشتم خرداد روز شروع مجلس دهم است.

وی ادامه داد: صبح روز جمعه 10 اردیبهشت در 21 استان برای 17 میلیون نفر از واجدین شرایط مرحله دوم انتخابات را پیش رو خواهیم داشت.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: انتخابات در کلیه حوزه‌های رای‌گیری کاملا رقابتی است و مدت قانونی تبلیغات انتخاباتی تا ساعت 8 روز پنجشنبه پیش رو، ادامه دارد.

امیری گفت: از مرحله اول تا دوم انتخابات حدود 56 هزار نفر رای اولی داریم و نامزدهای محترم و طرفداران آنها در مجموع مقررات و قوانین تبلیغات را در فضای مجازی و حقیقی رعایت کرده اند.

وی ادامه داد: در این مرحله بیش از 15 هزار شعبه اخذ رای داریم و تفاوت این دوره با مرحله اول این است که در مرحله اول نامزدی منتخب بود که یک چهارم آرای صحیح ماخوذه را جمع کند ولی در این مرحله ملاک، اکثریت نسبی با هر میزانی است.

سخنگوی وزارت کشور رای دادن در حوزه رای‌گیری مرحله اول را از دیگر شروط مرحله دوم انتخابات دانست و تصریح کرد: از نظر محدودیت سنی، رای تکراری و اینکه شهروندان قبلا در کدام حوزه رای داده اند، کاملا برای مجریان قابل تشخیص است.

امیری با اعلام اینکه رای اولی‌ها و کسانی که قبلا رای نداده‌اند، می‌توانند در هر حوزه‌ای رای بدهند، به مردم توصیه کرد در حوزه‌هایی که قبلا اقدام به رای دادن کرده‌اند، این بار نیز رای خود را به صندوق بیندازند.

وی ساعات اولیه روز جمعه را بهترین زمان برای حضور در شعب اخذ رای دانست و گفت: مرحله دوم از اهمیت خاصی برخوردار است و این مرحله است که انتخابات را تکمیل می کند، امیدواریم در هشتم خرداد سال جاری شاهد مجلسی پربار باشیم.

سخنگوی وزارت کشور افزود: در شرایطی که خاورمیانه وضعیتی نامطلوب دارد و تروریسم بخش‌هایی از کشور عراق و سوریه را اشغال کرده، حضور پر شور مردم در انتخابات مجلس با مفهوم و معنا دار خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب