امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » هدف دشمنان اسلام تفرقه و جنگ میان شیعه و سنی است
کد خبر : 13751
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۴در ۱:۴۰ ق.ظ

هدف دشمنان اسلام تفرقه و جنگ میان شیعه و سنی است

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در جمع مردم اهل سنت بخش بوژگان تربت‌جام با عرض تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) گفت: درس وحدت جزء آموزش‌های دینی وازاشارات قرآن وتاکیدات ائمه اطهار (ع) و رسول خدا که فراموش‌شده بود و امام خمینی احیاء کرد.

به گزارش جام روز مولانا نذیراحمداسلامی افزود: دشمنان اسلام برای نابودی نظام اسلامی تلاش می‌کند و وحدت اسلامی برای دشمنان قابل تحمیل نیست و هدف آن‌ها تفرقه وایجادجنگ میان شیعه و سنی است.

وی اضافه کر: د امروز حکومت‌های مزدور اسلامی برای جلب دنیا و منافع ملی خود اسلام رارهاکردندوخطراتی که پیامبر اکرم (ص) پیش‌بینی و تأکید کردندمسلمانان دچاراشباه نشود متأسفانه آنان مصداق پیش‌گویی پیامبر اسلام قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همه ما در برابر تهدیدات مسئولیت داریم و مواظب باشیم و مورد غفلت واقع نشویم.

وی تصریح کرد: آنچه بر امت مسلمان می‌گذرد حاصل غفلت امت اسلامی و سران کشورهای اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: نباید برابرچالشهاوتهدید های که پیش رو داریم غفلت کنیم.

وی تأکید کردازنعمت ها، امکانات، استعدادها، توانمندی‌ها وفرصتیهاکه خداوندبرامت قرارداده است نباید غفلت کرد واگراین غفلت برطرف شود به وظیفه و رسالت اصلی و دین خودآگاه شدیم وباید در راستای پیش برد اهداف اسلام استفاده بهینه بکنیم.

نماینده مردم خبرگان رهبری با اشاره به بخشی از تهدید هاواستفاده از ظرفیت هاوتوانمندی هادرسایه وحدت، همدلی وهم زبانی گفت: دو چالش درموردجهان اسلام تحقق یافت وامت اسلام را گرفتار کرد یکی خوی تفرقه‌افکنی دشمنان اسلام بود که در طول تاریخ با توسل به ابزار مختلف درمددازبین بردن امت واحده بودند.

مولانانذیراحمدی افزود: درزمان رسول خدا با حربه‌های متعهددجنگ های تن‌به‌تن ایجاد کردند و برای از بین بردن هویت اسلامی به جنگ رسول خداآمدندویاران پیامبرواصحاب باایمان و وفاداری به اسلام و خدا حربه هارادرنطفه خفه کردند.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی به لحاظ فراهم نمودن زمینه رشد احکام اسلام برای دشمن قابل‌تحمل نبود و وحدت امت اسلامی را نشانه گرفته است.

وی ادامه داد: خوی تفرقه‌افکنی دشمن یکی از چالش‌هایی است که اسلام راگرفتارکرده.

وی با اشاره به دومین چالش گفت: دومین چالش گروه‌های تکفیر و نمونه بارز آن جریان نوظهور گروه تروریستی داعش است که ادعای خلافت اسلامی رادارند.

وی تصریح کرد: رفتار گروه تروریستی داعش هیچ تناسبی با موازین اسلامی که مشمول جهاد باشد ندارد ورفتاراین هابارفتارپیامبرو مسلمانان صدر اسلام قابل قیاس نیست، حرکات این هاوسربریدن انسانهاباآن قصاوت قبلی که دارند برخلاف سیره پیامبروقرآن و اصحاب و ائمه اطهار است.

وی تصریح کرد: رسالت پیامبرواصاحب برگرفته از قرآن بودآیاآنان چنین رفتاری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در دین اسلام سر بریدی حیوانات قانون دارد و سفارش شده حیوان رانباید جلوی حیوان دیگری سر برید تا شکنجه شود، این‌ها چگونه از عدالت رسول خدا حرف می زنندوانسان هاراسرمی برند عمل کرد آن‌ها از عدالت پیامبر دین اسلام به دور است.

وی تأکید کرد: اسلام دین رحمت، مهربانی، عطوفت، برادری و مودت است، قصاوت قلب، سنگ دلی و جنایت در اسلام نیست.

وی اعلام کرد: حرکات گروه داعش برعلیه اسلام، چشم‌بسته کورکورانه است و راه برجایی نخواهد برد.

وی عنوان کرد: چهره جهاد درراه خدا را گروه داعش مخدوش کرده است و دشمن بخاطراین که ازجهاداسلامی می‌ترسد جهاد را نوعی خون‌خواری به‌عنوان غرض و مرض تلقی می‌کند.

وی ابراز داشت: گروه داعش وابسته به حکومت‌هایی است که حلقه‌به‌گوش دشمنان اسلام، استکبار جهانی آمریکاواسرائیل هستند.

وی عنوان کرد: گروه‌های تروریستی مفهوم جهاد را نمی‌داند واگرهم می فهمند قرض و مرض دارند.

وی اعلام کرد: روزانه بیش از 500 نفرمسلمان به دست گروه‌های تروریستی کشته می‌شوند و قاتل هم مسلمان هستند اما پشت سرشان عمود استکبار جهانی آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی و حکومت‌های مزدور اسلامی قرار دارد.

وی گفت: آنچه برای آن‌ها مایه سرافرازی است برای مسلمان واقعی مایه ننگ است.

وی افزود: قرآن کریم پیامبر، ائمه اطهارواصحاب؛ منشور زندگی درست را در اختیار ما قراردادند و بیش از یک میلیاردوششصد مسلمان مانند زنجیر به‌هم‌پیوسته هستند.

مولانانذیراحمد سلامی با اشاره به نعمت امنیت در نظام اسلامی گفت: با توجه ایجاد بحران هادراطراف کشور؛ مادر یک کمربند ایمنی زندگی می‌کنیم و نظام دینی حاصل تلاش حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب است.

وی تأکید کرد: نعمت امنیت را باید شکر گذارباشیدومولفه های امنیت را تقویت کنید.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب