امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » هدایت دینی، سیاسی و خدمت اجتماعی سه وظیفه اصلی طلاب می باشد
کد خبر : 25050
تاریخ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۵در ۴:۳۱ ب.ظ

هدایت دینی، سیاسی و خدمت اجتماعی سه وظیفه اصلی طلاب می باشد

مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی در جمع طلاب شیعه و اهل سنت تربت جام با اشاره به وظایف طلاب علوم دینی گفت: طلاب سه وظیفه اصلی هدایت دینی، هدایت سیاسی، خدمت اجتماعی و جهادی مردم را برعهده دارند که باید به نحو مطلوب انجام دهند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی در جمع طلاب شیعه و اهل سنت تربت جام با اشاره به وظایف طلاب علوم دینی گفت: طلاب سه وظیفه اصلی هدایت دینی، هدایت سیاسی، خدمت اجتماعی و جهادی مردم را برعهده دارند که باید به نحو مطلوب انجام دهند.

حجت الاسلام مصباح عاملی افزود: هدایت دینی بزرگترین مسئولیت حوزه طلاب و هر مسلمانی است که در یک حد و اندازه که فهم دین دارند دیگران را هدایت کنند.

وی با اشاره به شرایط فعلی جهان و فتنه های استکبار جهانی تصریح کرد: استکبار جهانی از اسلام ناب محمدی (ص) ضربه خورده است و اسلام در مقابل یکه تازی آنها ایستاده است و این برای دشمنان سنگین آمده است و در برابر جریان حق توحیدی تمام توان نیروهای خود را از قبیل مسایل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی برای ضربه زدن به کار گرفته است.

مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی برای مقابله با اسلام ناب محمدی (ص) اسلام انگلیسی و آمریکایی درست کرده است و با حمایت برخی سران کشورهای اسلامی در منطقه قتل و عام می کند و شیعه و سنی برای آنها فرق نمی کنند و آنچه برای آنان مهم است مسلمانان هستند.

وی با اشاره به مسئله نفوذ گفت: جریان نفوذ بزرگترین و مهمترین مسئله روز و زمان است که همه باید به آن توجه کنیم و انقلابی ماندن حوزه های علمیه و حرکت حوزه، طلاب، اساتید، طلبه و مدرسه در مسیر انقلاب لازم و ضروری است که باید تدریس، تفهیم و تبیین شود.

حجت الاسلام مصباح عاملی تاکید کرد: شاخص ها و مولفه های اسلام اصیل در کلاس ها تببین کننده این است که اسلام انگلیسی و شیعه و اهل سنت آمریکایی در یک مسیر حرکت می کنند.

وی ابراز داشت: هدایت دینی مبتنی بر شناخت کامل  از دین است که با تکیه بر اسلام ناب محمدی(ص) در دل و جان باور کنیم و دست رد بر هر گونه خط انحرافی از مسیر اسلام ناب بزنیم.

وی با اشاره به خطرات فضای مجازی بیان داشت: امروز میلیون ها شیطنت و کلمه و حرف و حدیث موافق با اسلام آمریکایی و شیعه و اهل سنت انگلیسی که دنیا را به ابتذال کشیده است و در فضای مجازی پخش می شود  باید در مقابل تهدیدات دشمن با هدایت دینی دفاع کنیم.

حجت الاسلام مصباح عاملی با اشاره به سطحی نگری تحصیل در مراکز آموزشی گفت: در برخی موارد متاسفانه تحصیل به سمت سطحی نگری پیش می رود که باید عمق نگری شود و در هر مرحله و سطح که درس می خوانیم باید تعلم همراه با تفکر اجتهادی را پیشه خود سازیم که اگر تحصیل پشتوانه فکری، تفکر و استدلال نداشته باشد هرگز ماندگار نخواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: حضرت مهدی(عج) با هدایت دینی جهان را اصلاح و منتقم شخص و طایفه خاصی نخواهد بود و آنهایی که در راه هدایت دینی انسان ها قرار بگیرند و همچنین ستمگرانی که منافع خود را در ستگری می بینند سر راه آنها می ایستند و آنان را از میان بر می دارد.

مدیر حوزه علمیه خراسان رضوی در پایان بیان داشت: اساس حرکت جهانی حضرت مهدی(عج) کشیدن دست تعلیم و تربیت روی سر همه انسان ها ست و عقل و شعور و خرد آنان را بالا می برد و جامعه مهدوی بر پایه عقل و خرد شکل می گیرد و جهان آگاهانه وآزادانه حضرت مهدی (عج) را انتخاب می کند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب