امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » نگاه آموزش و پرورش باید ایجاد فرصت شغلی باشد
کد خبر : 32021
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶در ۵:۵۷ ب.ظ

نگاه آموزش و پرورش باید ایجاد فرصت شغلی باشد

معاون فرماندار تربت جام گفت: آموزش و پرورش سطح آموزش را ارتقاء دهد تا با نگاه به مسائل آموزشی ایجاد فرصت شغلی داشته باشد تا بتواند زندگی خوبی را برای افراد جامعه تامین کند.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام در ظهر امروز در جلسه ستاد اوقات فراقت با تاکید بر نگاه آموزش و پرورش به کیفیت و ایجاد فرصت های شغلی گفت: آموزش و پرورش سطح آموزش را ارتقاء دهد تا با نگاه به مسائل آموزشی ایجاد فرصت شغلی داشته باشد تا بتواند زندگی خوبی را برای افراد جامعه تامین کند.

وی افزود: درکلاس های غنی سازی ایام فراغت تلاش شود برنامه های آموزشی زمینه وبستر ترقیب دانش اموزان به رشته های کار آفرین و فنی و حرفه ای  سوق دهد.

معاون فرماندار تربت جام با اشاره به ابلاغ برنامه های هدایت تحصیلی در مقطع متوسطه بیان داشت: برابراعلام اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ۳۹ درصد دانش آموزان  این شهرستان باید به رشته های فنی و حرفه ای و مدارس کاردانش ترغیب و تشویق و هدایت شوند ولازم است همه دست اندرکاران تعلیم و تربیت و اولیا دانش آموزان همکاری کنند تا این سهمیه محقق شود.

شافعی افزود: تعداد ۴۵ هزار دانش آموز در شهرستان مشغول به تحصیل هستند وامسال برای ثبت نام ورودیهای  سال جدید پایه اول ابتدایی  دو پایگاه در نظر گرفته شده است که با سه نوع آسیب شامل قولنامه های سوری، مشکوک تابعین و دانش آموزان بدون مدرک هویتی روبه رو هستیم که روند ثبت نام را کند کرده است .

در ادامه جعفر دلشاد عظیمی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش تربت جام گفت: برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان امسال ۱۲ پایگاه در سطح شهر راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: پایگاه ایام فراغت شامل آموزش های قرآنی، فرهنگی، تربیتی، ورزشی، مهارت آموزی، زیباسازی مدارس و کلاس های جبرانی که با حضوراساتید مجرببرگزار می گردد و در پایان گواهی نامه معتبر به دانش آموزان از طریق مرکز فنی و حرفه ای ارائه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب