امروز ۲۱ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار ایران و جهان , سیاسی , یادداشت و تحلیل » نوبخت: ازبرجام باید به اندازه برجام انتظار داشته باشیم!
کد خبر : 24499
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۷:۱۲ ق.ظ

نوبخت: ازبرجام باید به اندازه برجام انتظار داشته باشیم!

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت که پیش از این و در خرداد ماه سال گذشته از وابسته بودن تکمیل پروژه های عمرانی به رفع تحریم ها خبر داده بود، حالا امروز گفته است از برجام باید به اندازه برجام انتظار داشته باشیم.

به گزارش جام روز، به نقل از خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اواخر دی ماه سال گذشته بود که دولت خبر توافق هسته ای را اعلام و اینگونه مطرح شد که حل مشکلات مردم از آب خوردن گرفته تا آلودگی هوا در گرو برداشته شدن تحریم ها است؛ این در شرایطی است که حالا پس از گذشت ماه ها از آغاز اجرای برجام، هیچکدام از این مشکلات برطرف نشده است.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت که پیش از این و در خرداد ماه سال گذشته از وابسته بودن تکمیل پروژه های عمرانی به رفع تحریم ها خبر داده بود، حالا امروز گفته است از برجام باید به اندازه برجام انتظار داشته باشیم.

نوبخت- خرداد 94:  باید تحریمها برداشته شود تا پروژه های عمرانی را تکمیل کنیم

در این مدت مسئولان دولتی کم نبودند که از این وعده های واهی به مردم داده اند. محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سخنگوی دولت یازدهم که می‌توان تناقص را قبل و بعد از توافق در سخنان وی مشاهده کرد. این معاون رئیس جمهور قبل از توافق در سالروز پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری  به اتخاذ تحریمهای نفتی اشاره و عنوان کرد که در شرایطی که ظرفیت تولید چهار میلیون بشکه نفت در کشور داریم در شرایط تحریم اجازه فروش بیش از یک میلیون بشکه را نداریم و همین باعث شده که کشور با 24 میلیار دلار اداره شود. رئیس سازمان مدیریت در ادامه روی این نکته تاکید کرد که در حال حاضر با وجود تحریمها همین 24 میلیارد دلار را هم نمی توانیم وارد کشور کنیم، بنابراین برای گشایش اقتصادی و تکمیل پروژه های عمرانی باید تحریمها برداشته شود.

نوبخت- اردیبهشت 95: ازبرجام باید به اندازه برجام انتظار داشته باشیم!
محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود خاطرنشان کرد: برخی از اقدامات آمریکا از نظرما محکوم است، اما ربطی به برجام ندارد از برجام به اندازه برجام باید انتظار داشته باشیم.
وی با اشاره به دستاوردهای برجام گفت: برجام فرصت سرمایه‌گذاری برای رشد اقتصادی کشور فراهم کرده است.
نوبخت ادامه داد: بعد از برجام 16 شرکت تجاری برای عقد قرار داد به ایران آمده‌اند و با 12 بانک و موسسه مالی جهانی برای استفاده از 73 میلیارد دلار خطوط اعتباری مذاکره کرده‌ایم .
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد:اگر برجام موفقیتی برای آمریکا بود نامزدهای انتخابات آمریکا دنبال پاره کردن برجام نبودند.
وی یادآور شد: مشکلات مردم را می‌دانیم و از همه توان خود برای حل مشکلات استفاده می‌کنیم، با گذر زمان دستاوردهای برجام محسوس ‌تر می‌شود.
انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب