امروز ۱۷ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , سیاسی » نظام ارزیابی دقیق نیست و سنجش مدیران بر اساس توسعه منطقه انجام شود
کد خبر : 33509
تاریخ انتشار : ۶ شهریور ۱۳۹۶در ۶:۱۲ ب.ظ

نظام ارزیابی دقیق نیست و سنجش مدیران بر اساس توسعه منطقه انجام شود

قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر کشور گفت: متاسفانه در کشور نظام ارزیابی دقیقی نداریم و ارزیابی مدیران براساس شنیده ها، روابط میان فردی و تعداد جلسات بوده است که باید این امر با رویکرد اثر بخشی در توسعه شهرستان صورت بگیرد.

به گزارش جام روز، سید سلمان سامانی قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر کشور در جلسه شورای اداری تربت جام با اشاره به ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی گفت: متاسفانه در کشور نظام ارزیابی دقیقی نداریم و ارزیابی مدیران  براساس شنیده ها، روابط میان فردی و تعداد جلسات بوده است که باید این امر با رویکرد اثر بخشی در توسعه شهرستان صورت بگیرد.

سامانی افزود: چشم امید مردم به عملکرد مسئولان است و نقش آنان در توسعه شهرستان سنجیده می شود تا با استفاده از فرصت های بالقوه آّب، خاک و باد استفاده و تبدیل به ثروت کنند.

وی با اشاره به چالش ها در سطح ملی و کلان تصریح کرد: حل چالش های ملی و کلان کشور از بالا به پایین نخواهد بود ولازم مدیران شهرستان ها در حل مشکلات از نیروهای بومی منطقه بهره بگیرندو باسیاسی گذاری و برنامه دقیق به سوی اهداف نظام اسلامی حرکت کنند.

قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر کشور تاکید کرد: آنچه که می تواند کشور را مورد تهدید قرار دهد وضعیت اقتصادی جامعه بوده که به صورت جهادی به مشکلات این حوزه پرداخته شود تا دچار مشکل کنیم.

سامانی ادامه داد: رشد اقتصادی شهرستان ها باعث حرکت اقتصادی کشور شده و می توان با نگاه به آینده امیدوار بود و خط مقدم حل مشکلات اقتصادی کشور در تهران رقم نخواهد خورد و آینده ایران را مدیران منطقه ای بوجود می آورند.

وی با اشاره به دیگر چالش کشور خاطرنشان کرد: چالش مهم دیگر مساله بیکاری و اشتغال نیروهای متخصص وجوان است که امروز مردم شغل لازم دارند و اشتغال با تزریق پول ایجاد و حل نمی شود بلکه خلاقیت و تفکر راهگشا است تا بازار و شغل های جدید ایجاد شود.

قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر کشور با اشاره به توزیع منابع انسانی و مالی بیان داشت: متاسفانه توزیع جغرافیای شغلی در دوره های مختلف به صورت کارشناسی نبوده و برنامه های بودجه ای به صورت تخصصی پیگیری نشده است واین امر باعث مهاجرت روستائیان، حاشیه نشین در شهرها و مشکلات فرهنگی و خانوادگی را به دنبال داشت.

سامانی ابراز داشت: توسعه کشور نتوانسته است قدرت خرید مردم را افزایش دهد و از سال ۹۳ برنامه دولت تقویت قدرت خرید مردم وکسب در آمدهای حلال بوده است.

وی با اشاره به سرانه تولید استان های مرزی یادآور شد: سرانه تولید استان های مرزی بسیار پایین تر از استان های مرکزی است و زمانی امنیت پایدار در حوزه های اجتماعی ، اقتصادی، فرهنگی و روانی ایجاد می شود که مناطق مرزی صاحب تولید وشغل باشد.

قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر کشوربا اشاره مسائل سیاسی گفت:  کشور در گذشته از بحران دو قطبی شدن رنج می برد و خیلی از توانایی ها نادیده گرفته می شد واکنون فضای اعتدال در کشور حاکم شده است.

سامانی تاکید کرد: برای آموزش مدیران هزینه های بسیاری از  بیت المال شده که نباید با نگاه صرف سیاسی سرمایه کشور را نادیده و از دست بدهیم و افراد رااز دایره مدیریتی حذف کنیم.

وی با انتقاد از سیستم آموزشی کشور عنوان داشت: نظام آموزشی کشور نیازمند بازنگری است که مدیران شهرستان ها با سیاست سازی وبرنامه ریزی به دنبال اصلاح سیستم آموزشی شوند ومنتظر ابلاغ از مرکز نباشند.

قائم مقام و معاون پارلمانی وزیر کشور با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: اولویت اول نظام رفع آسیب های اجتماعی است که در کشور شاهد یک سری از بحران ها هستیم که لازم همکاران در همه رده های مدیریتی تلاش کنند شاخصه ها کاهش یابد.

سامانی با اشاره به اختیارات مدیران محلی یادآورشد: دولت ۸۴ اختیار به مدیران استانی و شهرستانی تنفیذ کرده و یکی از اولویت های دولت تمرکز زدایی است.

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب