امروز ۲ اسفند ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » نخستین کنگره ملی معماری و شهرسازی در تربت جام
کد خبر : 34807
تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۶در ۱۲:۱۷ ب.ظ

نخستین کنگره ملی معماری و شهرسازی در تربت جام

فرماندار تربت جام گفت: نخستین کنگره بین المللی معماری و شهرسازی با رویکرد علمی و با شرکت اندیشمندان داخلی و خارجی، کشوری، استانی و محلی در تربت جام برگزار شد.

به گزارش جام روز، مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام و رئیس شورای سیاست گذاری کنگره در گفتگو با خبرنگار جام روز با اشاره به نقش دانشگاه ها در حل کردن مسائل شهرستان گفت: نخستین کنگره بین المللی معماری و شهرسازی به همت موسسه آموزش عالی وحدت با رویکرد علمی و با شرکت اندیشمندان داخلی و خارجی، کشوری، استانی و محلی روزهای دوم و سوم اسفند در تربت جام برگزار، که می تواند در راستای معرفی شهرستان قدم بزرگی برداشته شود.

حمیدی با اشاره به نقش معماری شهری و نیاز بشر برای داشتن محیط زیبا و آرام افزود: کنگره معماری و شهرسازی با بررسی علمی در خصوص معماری به دنبال پاسخ به نیازمردم است.

وی ادامه داد: تعداد ۱۷۳ مقاله علمی در حوزه معماری و عمران شهری از خارج و داخل کشور به دبیرخانه کنگره بین المللی معماری وشهرسازی رسیده که از این تعداد شش مقاله خارجی از کشورهای کانادا، استرالیا، عراق و لندن می باشد.

فرماندار تربت جام با اشاره به حضور چهره های شاخص در این گنکره بیان داشت: کنگره علمی معماری و شهرسازی میزبان ۲۷ چهره شاخص و برتر کشوری در حوزه معماری و صنایع وابسته می باشد که در بالا بردن اطلاعات دانشجویان دانشگاه فنی و مهندسی نقش موثری دارد و می تواند ظرفیت شهرستان به درستی معرفی شود.

رئیس شورای سیاست گذاری کنگره با اشاره به برنامه های جنبی موسسه آموزش عالی وحدت یادآور شد: در حاشیه کنگره بین المللی معماری و عمران شهری جشنواره عکس کشوری برگزار می شود که دو هزار و ۴۸۱ قطعه عکس به دبیرخانه واصل شد که از این تعداد ۵۵۷ اثر در حوزه معماری اماکن مذهبی و تاریخی است.

حمیدی با اشاره به نگاه علمی موسسه آموزشی به مسائل و مشکلات شهرستان عنوان داشت: کم آبی دشت تربت جام و بحران آب باغث شد همزمان با برگزاری این کنگره نشست تخصصی بررسی بحران آب با حضور کارشناسان کشوری و استانی برای مدیریت بهینه برگزار شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب