امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » نخستین کنگره ملی شعر اهل بیت استان های تلفیقی در مشهد برگزار می شود
کد خبر : 29876
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۵در ۹:۲۷ ق.ظ

نخستین کنگره ملی شعر اهل بیت استان های تلفیقی در مشهد برگزار می شود

حجت الاسلام کریم پور گفت: نخستین کنگره ملی شعر اهل بیت ۱۳ استان تلفیقی کشور (شیعه و اهل سنت) در مشهد الرضا علیه السلام برگزار می شود.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام کریم پور مسئول فرق ادیان ادراه کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی شب گذشته در مراسم شب شعر اهل بیت با موضوع امام رضا علیه السلام با حضور علمای شیعه و اهل سنت، مسولان اجرایی و علاقه مندان به شعر و شاعری که در سالن مجتمع فرهنگی ولایت تربت جام برگزار شد گفت: نخستین کنگره ملی شعر اهل بیت ۱۳ استان تلفیقی کشور (شیعه و اهل سنت) در مشهد الرضا علیه السلام برگزار می شود.

حجت الاسلام کریم پور افزود: دومین کنگره شعر اهل بیت در بیان شاعران آئینی مذاهب اسلامی (شیعه و اهل سنت) در سطح استان های خراسان در حال برگزاری می باشد و انتظار داریم چشم انداز خوبی را این جریان رقم بزند.

وی تصریح کرد: کنگره شعر اهل بیت سال گذشته در سطح استان خراسان رضوی برگزارشد و امسال نیز به لحاظ استقبال شاعران آئینی شهرستان های تلفیقی در سه استان خراسان برگزار می شود و این روند بزودی درسطح ملی از ۱۳ استان در مشهد اجرا شود.

وی خاطر نشان کرد: امروز با ظرفیت اهل بیت و گسترش کمی و کیفی شعر اهل بیت در سطح ایران و امت اسلام نیازمندیم تا صهیونیزیم و استکبار جهانی نتواند اختلاف ایجاد کنند.

کریم پور تاکید کرد: شاعران پیشکسوت آئینی شیعه و اهل سنت تلاش کنند که فرهنگ به نسل آیند منتقل شود و تا بتوانیم نهضت اجتماعی شعر اهل بیت در همه حوزه ها تشکیل شود و تفکر انقلابی و اسلامی ماندگار بماند.

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب