امروز ۸ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » نخستین نشست کتاب‌خوان درتربت جام برگزار شد
کد خبر : 20044
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۴در ۷:۱۸ ب.ظ

نخستین نشست کتاب‌خوان درتربت جام برگزار شد

نخستین نشست کتاب‌خوان با حضور شخصیت‌های علمی و فرهنگی، فعالان رسانه و کتابداران تربت‌جام برگزار شد.
نشست کتاب خوان تربت جام

به گزارش جام روز؛ یاسر سیاوشی جامی،  رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تربت‌جام در حاشیه نخستین نشست کتاب‌خوان این شهرستان درگفتگو با جام روز گفت: کتاب‌خوان عنوان نشست‌هایی است که به‌منظور به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و باهدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می­گردد، این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب‌خوان را برای سایر علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی به اشتراک گذارد. به‌منظور اجرای بهتر و شایسته‌تر این نشست‌ها در سطوح استان و شهرستان دستورالعمل ذیل تدوین و در اختیار قرار می‌گیرد.

سیاوشی به اهداف این نشست اشاره کرد و افزود: ایجاد عادت به مطالعه در اقشار مختلف جامعه، اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده، معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی، ارتقاء و توانمندسازی کتابداران از طریق مطالعه و آشنایی با شیوه‌های استاندارد معرفی کتاب از مهم‌ترین اهداف این نشست‌ها به شمار می‌آید.

وی بیان داشت: در نخستین نشست کتاب‌خوان تربت‌جام ۱۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف بابا نظر، مفاتیح الحیاۀ، یوسرائیل و صهیوناکراسی، قصه ما مثل شد، سیری در سیره نبوی، سیمای گردشگری جام، تربیت فرزند ازنظر اسلام، انسان 250 ساله بیانات رهبری، پنجاه روش ساده برای علاقه‌مند کردن فرزند به مطالعه و درس‌هایی از امام اخلاق در خانواده توسط نویسندگان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی شهرستان، فعالان رسانه‌ای و کتابداران کتابخانه‌های عمومی برای شرکت‌کنندگان معرفی و ارائه شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تربت‌جام ضمن اشاره به برگزاری مطلوب اولین نشست استانی کتاب‌خوان پس از نخستین برنامه از این سلسله نشست‌ها در تربت‌جام، بر لزوم برگزاری منظم و باکیفیت این سلسله نشست‌ها تأکید و استقبال کتابداران، نویسندگان و علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نشست عنوان کرد.

سیاوشی در پایان ضمن درخواست حضور پررنگ‌تر فعالان حوزه فرهنگ، ناشران و نویسندگان در نشست بعدی کتاب‌خوان از ده نفر فعال فرهنگی که متون کتاب‌ها را ارائه نمودند با اهدای لوح سپاس تقدیر کرد.

انتهای پیام/

  • IMG_4285
  • IMG_4288
  • IMG_4289
  • IMG_4292
  • IMG_4293
  • IMG_4295
  • IMG_4308
  • IMG_4310
  • IMG_4312

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب