امروز ۴ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار ایران و جهان » نخبه پروری انقلاب مدیون ایثار است/فتنه گران روحیه ایثارگری را فراموش کردند
کد خبر : 29766
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵در ۱:۵۱ ب.ظ

نخبه پروری انقلاب مدیون ایثار است/فتنه گران روحیه ایثارگری را فراموش کردند

امام جمعه موقت تربت جام گفت: وقتی احسان و زیبایی ها دو برابر شد نامش ایثارمی شود و نخبه پروری در انقلاب اسلامی مدیون ایثار بوده و یادواره شهدا تجلیل از روحیه ایثارگری است.

به گزارش جام روز، همزمان با نهمین روز از ایام دهه فجر یادواره ۹ شهید سنگر ساز بی سنگر تربت جام به همت جهاد کشاورزی و حوزه بسیج ادرات در سالن اجتماعات جهاد برگزار شد.

در این محفل جهادی و معنوی حجت الاسلام علی پیرنیا امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به جایگاه ایثار گفت: وقتی احسان و زیبایی ها دو برابر شد نامش ایثارمی شود و نخبه پروری در انقلاب اسلامی مدیون ایثار بوده و یادواره شهدا تجلیل از روحیه ایثارگری است.

حجت الاسلام پیرنیا با اشاره به ارزش جهاد در میدان جنگ بدون سنگر افزود: شهدای جهاد سازندگی با ایثار و بدون اینکه سنگری داشته باشند برای زمندگان سنگر می ساختند و ایثارگری را به اوج رساند و این روحیه در ارگانهایی که جنبه انقلابی را حفظ و ادامه داده همچنان هست.

وی ادامه داد: نتیجه اینگونه ایثار باعث جذب حداکثری در هر جریانی می شود و در نهایت امکان نخبه پروری در بدنه هر ارگانی که این روحیه را داشته باشد فراهم می شود.

امام جمعه موقت تربت جام یاد آور شد: توجه به روحیه ایثارگری می تواند ضعیف ترین افراد را رشد دهد و اگر این روحیه فراموش شود اگر نخبه اول انقلاب هم باشد فتنه گر می شود.

حجت الاسلام پیرنیا با اشاره به سیره حکومتی امیرالمومنین بیان داشت: روش برخورد حضرت علی علیه السلام با مسئول خزانه معاویه ایثارگرانه است و او را از دستگاه جور جذب اسلام می کند و بهترین روش برای کسب روحیه ایثار گری کوبیدن نفس و تسلیم ولایت شدن است.

وی با تجلیل از امام(ره) و شهیدان گفت: حضرت امام(ره) ذائقه مردم را با انقلاب اسلامی تغییر داد و آنان با حضور در جبهه های جنگ مصادیق ایثار را به نمایش گذاشتند و این ذائقه ایثار گری با قدرت و قوت ادامه دارد و روز به روز مستحکم تر می شود.

امام جمعه موقت تربت جام تصریح کرد: تغییر ذائقه مردم با ایثار ممکن است و باعث می شود جوهره وجودی افراد بروز و ظهور پیدا کند آن زمان می شود مهران ها را بودن تانک فتح کرد.

همه باید قدردان شهدا و خانواده های آنان باشیم که حفظ جان دیگران را از خودشان مهمتر دیدندو امروز آرامشی که در کشور وجود دارد ریشه در تلاش امام وایثارگری شهیدان است.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب