امروز ۲۰ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » مهارت آموزی زیر ساخت ایجاد اشتغال پایدار است
کد خبر : 33741
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۶در ۵:۰۰ ب.ظ

مهارت آموزی زیر ساخت ایجاد اشتغال پایدار است

معاون فرماندار تربت جام گفت: یکی از مهمترین زیر ساخت ها و ملزومات ایجاد اشتغال مهارت آموزی در محیط کار واقعی و خارج شدن از فضای تئوری است.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام صبح امروز درکارگروه مهارت آموزی در محیط کار واقعی که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به نیاز جامعه به نیروی کار توانمند گفت:یکی از مهمترین زیر ساخت ها و ملزومات ایجاد اشتغال مهارت آموزی در محیط کار واقعی و خارج شدن از فضای تئوری است.

شافعی افزود: سیاست های مدون دولت ایجاد کار، اشتغال و توجه ویژه به مهارت آموزی است و پرداخت تسهیلات درقالب گواهینامه مهارت آموزی و کار ورزی صورت می گیرد و این طرح می تواند اشتغال پابدار را در شهرستان فراهم نماید.

وی با اشاره به وضعیت اشتغال در شهرستان تصریح کرد: متاسفانه شرایط شهرستان در حوزه اشتغال ضعیف و نیاز است اعضای کار گروه جدی تر ورود پیدا کنند و بستر آموزش نیروی انسانی ماهر را فراهم کند.

معاون فرماندار تربت جام خاطرنشان کرد:طرح استاد شاگردی هم در شهرستان موفق نبوده و لازم است جلسات متعدد با اتحادیه ها تشکیل شود و طرح برای آنان توریع داده که در این طرح استاد و شاگرد به صورت رایگان نسبت به حوادث ییمه می شوند و هرگونه حوادثی اتفاق رخ دهد مرکز فنی و حرفه ای شهرستان جوابگو است.

شافعی خاطر نشان کرد: تعداد۴۲۰ کارورز درسامانه ثبت نام کردن که فقط تعداد ۱۹نفر پڌیرنده داریم این درصورتی است که در اجرای طرح مهارت آموری متقاضی ندا ریم.

وی تاکید کرد: اعضای کار گروه مهارت آموزی در محیط کار واقعی برنامه اجرایی را در جلسات تخصصی در اداره هایشان مطرح و تدوین کنند وبا ارائه دقیق در جلسه کار گروه  وقت دیگر اعضا بیهوده گرفته نشود.

معاون فرماندار تربت جام ابراز داشت: اداره صنعت، معدن وتجارت بیش از فرمانداری قدرت اجرایی در اصناف دارد و تسلط این اداره بر بازار می تواند راهگشای خوبی برای موفق شدن این طرح گام موثر بردارد.

در ادامه سید مهدی کلالی رئیس صنعت، معدن و تجارت تربت جام با اشاره به اجرای طرح استاد شاگردی گفت: بزرگترییم معظل واحد های صنفی عدم اعتماد وایمان به طرح استاد و شاگردی است که باید با تشکیل کمیته تخصصی به صورت میدانی ورود پیدا کنیم.

کلالی افزود: با تشکیل جلسه توجیهی برای اتحادیه ها و صنوف مزایای طرح را توصیف کرده تا آنان با آشنایی از این طرح آماده همکاری با مسئولان شده و این طرح از رکود خارج شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب