امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » شوراها از اهداف اصلی خود فاصله گرفتند، بایدتمهیدات ویژه ای اندیشید
کد خبر : 14458
تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۴در ۹:۴۰ ق.ظ

شوراها از اهداف اصلی خود فاصله گرفتند، بایدتمهیدات ویژه ای اندیشید

رئیس شورای عالی استانهای کشور در تربت جام: من خدمتگذار مردم و شوراها و در تمام موارد کمک یار و کارگر مدیران اجرایی هستم. متاسفانه شوراها از هدف اصلی خود بسیار دور هستند. باید در این راستا تمهیدات ویژه ای اندیشید.
بصیری پور درتربت جام

به گزارش جام روز، دکتر غلامرضا بصیری پور رئیس شورای عالی استانهای کشور در جلسه مشترک با شهرداران،  بخشداران و شورائیان شهرستان تربت جام، اظهار داشت: شهرستان تربت جام، شهرستان وحدت و یکی از مهمترین شهرستانهای مرزی و استراتژیک کشور است که مردم آن با  کشاورزی و دامداری زندگی خود را می گذرانند.

وی تصریح کرد: در مدت کوتاه ریاست بر شورای عالی استانها توانسته ایم به 12 استان سرکشی کنیم و به درد دلهای شورائیان گوش فرا دهیم. و در حد امکان مشکلات آنان را رفع نمائیم.

وی یادآور شد: در کل کشور 117 هزار عضو شورایی داریم و این رقم بسیار قابل توجه است و در قالب 38 هزار شورا در کشور فعالیت می‌کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: در مجموع 35 هزار شورای روستایی، 1058 شورای بخش، 427 شورای شهر در کشور فعالیت می‌کنند.

بصیری پور تاکید کرد: حدود 40 شهرداری  از شهرداری های کشورمان حدود 50 میلیارد تومان بودجه دارند که کل بودجه عمرانی استان خراسان در این راستا سیصد میلیارد تومان می باشد.

وی یادآور شد: من خدمتگذار مردم و شوراها و در تمام موارد کمک یار و کارگر مدیران اجرایی هستم.

متاسفانه شوراها از هدف اصلی خود بسیار دور هستند. باید در این راستا تمهیدات ویژه ای اندیشید.

رئیس شورای عالی استانها اظهار داشت: بین انتظارات مردم و اختیارات شوراها بسیار فاصله است که مشکل آن در قانون اساسی و دولت است.

شوراها از ارکان تصمیم‌گیرنده و اداره کننده کشور هستند و این موضوع در قانون اساسی آمده است در صورتی که اصول قانون اساسی در شوراها اجرایی شود می‌توانیم مسایل و اهداف مربوط به شوراها را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه مسئولین کشور ما باید در ابتدا شورا باور باشند تا شورا یاور شوند اذعان کرد: باید در قدم اول شوراها را شناخت تا بتوان به آنان کمک کرد. براساس حاکمیت و تفکر ناب حضرت امام (ره) اگر شوراها بخواهند رشد کنند، باید همه شورا باور باشیم تا نظام مردمسالاری اوج بگیرد.

درادامه جلسه فرماندار تربت جام گفت : تقویت و تکریم شورا ها یکی از مسائل اصلی کشور است که باید به آن توجه ویژه ای شود

علی رستمی افزود: همه باید درکنار شورا ها تلاش کنیم که مردم دورترین روستا ها از امکانات شهری برخوردار شوند.

رئیس شورای شهر تربت جام با تشکر و قدردانی از حضور ریاست عالی شورای استان به شهروحدت شیعه وسنی و اظهار امیدواری درحل مشکلات منطقه گفت: یکی از نهادهایی که دربین ادارات غریب مانده شوراست که نتوانسته است جایگاه خود را به خوبی بشناساند به همین خاطر مورد بی مهری مدیران قرار می گیرد .

غلامرضا نصرت زاده افزود: جایگاه شورا ها از حقیقت تا واقعیت فاصله زیادی دارد و متاسفانه به رسالت اصلی خود نرسیده است وی تصریح کرد : نگاه مدیران به شورا ها نظارتی است .

وی خاطرنشان کرد : امیدورایم جایگاه شورا ها احیا شود و درمدیرت شهری بتواند به معنای واقعی به وظیفه خود عمل کند

وی تاکید کرد: از ظرفیت بالقوه شورا ها باید درتمام عرصه ها استفاده شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب