امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » مناطق ییلاقی تربت جام فاقد امکانات بهداشتی و رفاهی می باشد
کد خبر : 32567
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۳۹۶در ۵:۱۴ ب.ظ

مناطق ییلاقی تربت جام فاقد امکانات بهداشتی و رفاهی می باشد

معاون فرماندار تربت جام گفت: متاسفانه مناطق ییلاقی و گردشگری شهرستان به ویژه در روستاها فاقد امکانات اولیه بهداشتی و رفاهی که لازم است دهیاران از محل اعتبارات دهیاری نسبت به احداث سرویس بهداشتی و تامین آب شرب سریعا اقدام نمایند.

به گزارش جام روز، احمد شافعی معاون فرماندار تربت جام در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر با انتقاد شدید از نبود امکانات بهداشتی و رفاهی درمناطق ییلاقی و گردشگری این شهرستان گفت: متاسفانه مناطق ییلاقی و گردشگری شهرستان به ویژه در روستاهای بزد، رونج، ابدال آباد، کله مل و خواجه طاعون فاقد امکانات اولیه بهداشتی و رفاهی که لازم است دهیاران از محل اعتبارات دهیاری نسبت به احداث سرویس بهداشتی و تامین آب شرب سریعا اقدام نمایند.

شافعی با انتقاد ازنبود برنامه ریزی برای جذب گردشگر با توجه به قابلیت ها وظرفیت های شهرستان تصریح کرد: در حوزه صنعت گردشگری ظرفیت های زیادی در شهرستان وجود دارد که متاسفانه مجموعه اداری برای معرفی شهرستان تا کنون به این حوزه ورود پیدا نکردند.

وی ادامه داد: در کنار قابلیت های کشاورزی، هنرهای بومی محلی ، صنایع دستی ، بازیهای آیینی، موسیقی محلی و …. در سطح ملی واستانی رتبه های پویایی اقتصادی خاصی دارد که باید زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی را فراهم کرد که متاسفانه در این حوزه تا به امروز کم کاری شده است.

معاون فرماندار خاطر نشان کرد: باید از تمام توان و قدرت اداری و بخش خصوصی برای جذب گردشگر وتورهای مسافرتی استان به این شهرستان بسترها را فراهم کرد متاسفانه در این حوزه هم کارعملی انجام نشده است.

در ادامه تاج محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی وگردشگری و دبیر ستاد خدمات سفر تربت جام  گفت: با توجه به فصل تابستان و مراجعه بیش از حد شهروندان به مناطق ییلاقی شهرستان متاسفانه این مناطق هیچگونه امکانات بهداشتی و رفاهی نداشته و این در صورتی است که برخی از این اماکن ییلاقی از شهرهای شمالی بهتر می باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه اماکن گردشگری و ییلاقی شهرستان متولی ندارد لازم است مسئولین ادرات و بخش خصوصی برای معرفی شهرستان باید بسیج تا مردم از اقتصاد صنعت گردشگری بهره مند شوند.

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب