امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام » معلولین جسمی و حرکتی رتبه نخست معلولان تربت جام را دارند/جمعیت معلولان تربت جام 4/5 درصد معلولان استان خراسان رضوی است
کد خبر : 28327
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۵در ۱:۲۴ ب.ظ

معلولین جسمی و حرکتی رتبه نخست معلولان تربت جام را دارند/جمعیت معلولان تربت جام 4/5 درصد معلولان استان خراسان رضوی است

رئیس اداره بهزیستی تربت جام گفت:معلولان جسمی و حرکتی رتبه نخست را در این شهرستان دارند.

لیلا عرفانیان رئیس اداره بهزیستی تربت جام در گفت و گو با خبرنگار جام روز بیان داشت: معلولان جسمی و حرکتی رتبه نخست را در این شهرستان دارند.

وی با بیان اینکه اکنون 6 هزار معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی تربت جام است افزود: 60 درصد معلولان تحت پوشش این اداره دارای مشکلات مادرزادی، ژنتیکی و حاصل از ازدواج فامیلی است.

عرفانیان خاطر نشان کرد: شاخص جمعیت معلولان تربت جام 4/5 درصد معلولان استان است که رتبه بالائی را دارد علل افزایش معلولان منطقه نا آگاهی و ازدواج های فامیلی است که در روستاهای محروم بیشتر است.

رئیس اداره بهزیستی تربت جام تصریح کرد: بیش از هزار 100 نفر از معلولانی که دچار معلولیت شدید هستند مستمری بگیراین اداره می باشند که بیشتر آنها از خانواده های بی بضاعت مالی یا چند معلولی هستند.

عرفانیان افزود: اکنون 2 مرکز خصوصی شبانه روزی و روزانه برای ارائه خدمات به معلولان زیر 14 سال در این شهرستان وجود دارد که یک مرکز توانبخشی شبانه روزی به معلولانی که زندگی نباتی دارند و یک مرکز روزانه نیز به افراد تربیت پذیر خدمات آموزشی و تربیتی ارائه می دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب