امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » معلمین رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند/ یک‌سوم فضاهای آموزشی کشور غیراستاندارد است
کد خبر : 19623
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۴در ۱۰:۵۰ ق.ظ

معلمین رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند/ یک‌سوم فضاهای آموزشی کشور غیراستاندارد است

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: یک‌سوم فضای آموزشی کشور غیراستاندارد است؛ معلمین رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند
علی اصغر فانی

به گزارش جام روز؛ علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش‌وپرورش در جمع مسئولان، فرهنگیان و فرهیختگان شهرستان تربت‌جام، فریمان و صالح‌آباد با ابراز خرسندی از وحدت، همدلی و هم‌زبانی مردم شیعه و اهل سنت تربت‌جام با اشاره به غیراستاندارد بودن یک‌سوم مدارس کشور گفت: تا ده سال قبل دوسوم فضای آموزشی کشور غیراستاندارد بود که با تلاش دولت به یک‌سوم رسیده است.

فانی افزود: در طول برنامه ششم توسعه و ظرف مدت پنج سال آینده کلیه فضاهای آموزشی مقاوم‌سازی، بهسازی و استانداردسازی خواهد شد و مشکل کمبود فضای آموزشی برای همیشه در کشور حل می‌شود.

وی به میزان اختصاص اعتبارات برای احداث فضاهای آموزشی شهرستان تربت‌جام اشاره کرد و تصریح کرد: به هر میزان که از اعتبارات ماده 180 به احداث فضای آموزشی شهرستان اختصاص یابد به همان میزان وزارت آموزش‌وپرورش اعتبارات ملی به ساخت‌وساز مدارس کمک خواهد کرد.

وی به اهمیت سند تحول آموزش‌وپرورش اشاره کرد و بیان داشت: تدوین و تصویب سند تحول آموزش‌وپرورش ده سال به طول انجامید و رهبری معظم انقلاب و ریاست جمهوری بر اجرای سند تأکیددارند؛ امروز آموزش‌وپرورش آینه تمان نمای آینده کشور است.

فانی ادامه داد: دولت در بودجه سال 95 پنج هزار و 100 میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان کشور پیش‌بینی کرده که در مجلس به تصویب خواهد رسید و دغدغه پاداش بازنشستگان برای همیشه رفع خواهد داشت.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به تأمین اعتبار برای تجهیزات کمک‌آموزشی خاطرنشان کرد: برای اولین بار در سال جاری صد میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آموزشی اعتبار درنظرگرفته ایم که به‌تدریج به بدنه مدارس تزریق خواهد شد اما درعین‌حال کمبودها در آموزش‌وپرورش بیشتر از اعتبار درنظرگرفته شده است.

وی با اشاره به اختصاص مزایای حق مرزی به برخی از معلمان در سطح کشور ابراز داشت: پرداخت حق مرزی برای معلمان از استان سیستان و بلوچستان شروع و از ابتدای شهریور امسال برای کل مناطق مرزی کشور ابلاغ شد که مصداق پرداخت بر عهده وزارت کشوراست.

وی تأکید کرد: معلمین رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند و باید بیش پیش موردتوجه مسئولان و تصمیم‌گیرندگان کشور قرار گیرند؛ امید است روزی برسد که در جمع فرهنگیان بحث حقوق و مزایا مطرح نباشد و تمرکز معلمان در بحث تعلیم، تربیت و ارتقاء سطح کیفیت آموزشی و عدالت آموزشی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب