امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » معضل بیکاری تربت جام بزرگتر از صنعت است
کد خبر : 31706
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

معضل بیکاری تربت جام بزرگتر از صنعت است

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت جام عنوان کرد: کشور به 500 میلیارد دلار نیاز دارد تا بتواند بایستد و صنعت در منطقه با بحران روبرو می باشد و هیچ کدام از صنایع بزرگ به بهره برداری نرسیده است وحتی اگر این واحد ها به بهره برداری هم برسد بحران بیکاری منطقه حل نمی شود

به گزارش جام روز، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی تربت جام ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که در محل سالن شهید نصیری فرمانداری برگزار شد با تسلیت فرا رسیدن ۱۴ خرداد سالروز رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی گفت: دفاع از ارزش های انقلاب، امام خمینی(ره) و شهدا با ظاهر سازی نمی شود و نظام جمهوری اسلامی یادگار امام خمینی(ره) و ۲۵۰ هزار شهید است.

وی با اشاره وضعیت صنایع تربت جام عنوان کرد: کشور به ۵۰۰ میلیارد دلار نیاز دارد تا بتواند بایستد و صنعت در منطقه با بحران روبرو می باشد و هیچ کدام از صنایع بزرگ به بهره برداری نرسیده است وحتی اگر این واحد ها به بهره برداری هم برسد بحران بیکاری منطقه حل نمی شود و لازم است به دنبال صنایع کوچک واشتغال زایی خانگی حرکت کنیم تا مشکل بیکاری حل شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت جام با اشاره به ایجاد صنایع پتروشیمی در بخش صالح آباد این شهرستان عنوان کرد: با وجود صنایع گاز و نفت در سرخس و همسایگی با سد دوستی به دنبال تاسیس صنایع پتروشیمی در این بخش هستیم تا بتوانیم ظرفیت بخش ترانزیتی مرز صالح آباد را فعال کنیم.

رحیمی با اشاره به اقدامات انجام شده کارگروه زمین های مرزی تصریح کرد: در ارتباط با استفاده مرزنشین ها و کشاورزان از زمین های مرزی تجدید نظر شده است تا کشاورزان بتوانند از زمین های مرزی بهرمند شوند.

وی با اشاره به طرح حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در مجلس افزود: این طرح بزودی در صحن علنی مجلس به رای گذاشته می شود که یک حرکت ماندگار و غیر قابل تصور برای کسانی که زیر حکم اعدام هستند رخ می دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت جام با اشاره به اقدامات انجام شده برای شهرستان شدن صالح آباد ابراز داشت: کلیه مجوزها گرفته شده است و منتظر تشکیل هیئت دولت در خصوص تقسیمات کشوری هستیم که با اعلام شهرستان شدن این بخش صالح آباد از بن بست و ظلم تاریخی عبور کند.

رحیمی با اشاره به روند برگزاری انتخابات یادآورشد: انتخابات با حضور بیش از ۴۰ میلیون ایران به دشمن ایران پیام داد که این کشور پای آرمان های انقلاب خود ایستاده است و این ظرفیت اسلامیت و مردمی بودن نظام دشمن را مایوس کرد.

وی ابراز داشت: دولت جدید با تعامل با مجلس به تشکیل کابینه جوان تر  اقدام کند تا بتواند به قول های و برنامه هایش عمل کند و فضای جامعه با تغییر رویکرد با امید بیشتر به آینده به حرکت خود ادامه دهد.

 

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب