امروز ۲۲ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » معرفی ۱۹ متجاوز اراضی ملی به مراجع قضایی تربت جام
کد خبر : 32622
تاریخ انتشار : ۱۸ تیر ۱۳۹۶در ۸:۰۰ ق.ظ

معرفی ۱۹ متجاوز اراضی ملی به مراجع قضایی تربت جام

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری تربت جام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 19 نفر از متخلفین و متجاوزین به اراضی ملی با تشکیل پرونده قضایی جهت رسیدگی به جرم ارتکابی به دادسرا تربت جام معرفی شدند.

رضا زارع رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون۱۹نفر از متخلفین و متجاوزین به اراضی ملی با تشکیل پرونده قضایی جهت رسیدگی به جرم ارتکابی به دادسرا تربت جام معرفی شدند.

زارع با قدردانی از افراد دلسوز به حوزه طبیعت بیان داشت: افراد دلسوز طبیعت با ارائه اطلاعات به موقع و نقش مفید و قابل توجه آنان در اطلاع رسانی موجب شد متخلفین و متجاوزین به اراضی ملی منطقه تربت جام تا شناسایی و تحویل مقام قضایی شوند.

وی با اشاره به نیاز توجه مردم به طبیعت پیرامون زندگی خود ادامه داد: در راستای حفظ و حراست عرصه های جنگلی و مرتعی و جبران بخشی از خسارت ناشی از بلاهای طبیعی بیش از ۴۰ هزار هکتاز از مراتع شهرستان تحت پوشش بیمه قار گرفتند که گام مهمی در راستای ایجاد حاشیه امن غذایی در تعلیف دام های منطقه ایجاد می کند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری تربت جام با اشاره به وسعت منطقه و کمبودها این اداره تصریح کرد: بضاعت منابع طبیعی در مقابله با بحران محدود و کم است و تعداد نیروها کم می باشد که برای مقابله با بحران ها و مشکلات کافی نبوده و اگر حضور نیروهای دواطلب نباشد مسائل قابل حل نیست.

زارع با اشاره به حوادث در مراتع یادآور شد: در شهرستان تربت جام بیش از ۴۰ نقطه بحرانی را شناسایی کردیم که لازم است نسبت به آموزش مردم با همکاری دهیاران و بخشداران برای مقابله با بحران گروه پیش رو آموزش بدهیم تا با آمادگی کامل در کمترین زمان محل بحران حاضر شوند.

وی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی خاطر نشان کرد: منابع طبیعی به دودسته کلی تجدید پذیر و غیر تجدید تقسیم بندی می شود که حفظ این منابع برای حیات بشر خیلی مهم است.

رئیس منابع طبیعی تربت جام ادامه داد: همیشه سود جویان که با داشتن واسطه های قصد دور زدن قانون را دارند مشکلاتی را برای منابع طبیعی ایجاد کرده اند که این سازمان به وظیفه خود عمل خواهد کرد و تسلیم زیادخواهی ها نشده است.

زارع با اشاره به هماهنگی با دادستان و ظابطین قضایی افزود: گروه گشت این اداره با هماهنگی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به طور مداوم از عرصه های ملی حفظ و حراست می کند و این سازمان با تمام توان به حفظ این مهم پرداخته و لازم است مسئولان نگاه بیشتری به امور داشته باشند.

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب