امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مشکلات موجود در جامعه ما را شرمنده مردم و خانواده شهدا کرده است/المان یادمان شهدا در اداره های تربت جام اجرا می شود
کد خبر : 30247
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۵در ۱۰:۰۰ ق.ظ

مشکلات موجود در جامعه ما را شرمنده مردم و خانواده شهدا کرده است/المان یادمان شهدا در اداره های تربت جام اجرا می شود

فرماندار شهرستان تربت جام گفت: وجود مشکلات در جامعه و عدم بازسازی برخی از قبور مطهر شهدا مایه خجالت و شرمندگی ما شده و این ایراد بر ما وارد و باید تلاش کنیم مزار شهیدان را همچون زیارتگاه عاشقان بسازیم.

به گزارش جام روز، علی رستمی فرماندار تربت جام امروز ظهر در روز شهدا که به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد شهید در ۲۲ اسفند برگزار شد گفت: ما شهدا را به دست آوردیم و هیچگاه شهدا و خانواده آنها نیازمند تکریم و حرمت ما نیستند این ما هستیم که به حرمت گذاشتن و تکریم شهدا نیازمند می باشیم.

علی رستمی با ابراز شرمندگی نسبت به مردم و خانواده شهدا افزود: وجود مشکلات در جامعه و عدم بازسازی برخی از قبور مطهر شهدا مایه خجالت و شرمندگی ما شده و این ایراد بر ما وارد است؛ باید تلاش کنیم مزار شهیدان را همچون زیارتگاه عاشقان بسازیم و در سال آینده تلاش خواهیم کرد برخی کارهای مناسب سازی قبور مطهر شهیدان را انجام بدهیم.

وی خطاب به مدیران گفت: همه مسئولان موظفند طرح یادمان شهدا را در محل اداره به اجرا در آورند و این به عنوان بخشی از پروژه تکریم و حرمت گذاری به ساحت مقدس شهیدان است.

فرماندار عنوان داشت: خانواده شهدا ذخیره ها و سرمایه معنوی نظام اسلامی هستند و برای نسل های آینده اندیشه ها وخاطرات آنان مستند سازی شود

رستمی تاکید کرد: برای اینکه راه را گم نکنیم از سرمایه بی بدلیل و تمام نشدنی گنجینه دفاع مقدس باید بهره ببریم ونیازمند حفظ این فضای معنوی هستیم.

وی با اشاره به بزرگداشت کشته شدگان جنگ های جهانی در کشور های غربی از کمکاری مسولان فرهنگی انتقاد و ادامه داد: فغرصت ها در حال از بین رفتن است اگر سریع از وجود خانواده های شهیدان استفاده نکنیم حضور آنان را از دست خواهیم داد و نسل آینده از وجود شهدا بی بهره خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای شهید آبروی محله، افتخار کوچه ها بیان داشت: اینگونه نو آوری ها و کارهای خوب لازم است بیشتر در میان مردم اجرا شود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب