امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مشارکت250میلیون ریالی جامعه اهل سنت تربت جام دربازسازی عتبات عالیات
کد خبر : 20123
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۴در ۱۱:۳۶ ق.ظ

مشارکت250میلیون ریالی جامعه اهل سنت تربت جام دربازسازی عتبات عالیات

امام جمعه اهل سنت تربت جام گفت: مشارکت در بازسازی عتبات عالیات واماکن مذهبی؛ وظیفه دینی و وحدتی همه بلاد اسلامی است.

به گزارش جام روز؛مولوی شرف الدین جامی الاحمدی،امام جمعه اهل سنت تربت جام درنشست خبری در جمع اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات این شهرستان افزود: جامعه اهل سنت تربت جام تاکنون 250 میلیون ریال برای بازسازی عتبات عالیات کمک کرده اند که این عمل آنان برای رضای خدا ومحبت به اهل بیت (ع) پیامبر خاتم(ص) بوده است.

وی تصریح کرد: همه وظیفه داریم برای عمران و آبادانی مساجد ، اماکن مقدسه و عتبات عالیات تلاش ومشارکت کنیم وامری خداپسندانه توسط افراد با ایمان ومعتقد به دین مبین اسلام انجام می گیرد.

وی با اشاره به تخریب اماکن و مساجد خاطرنشان کرد: تخریب اماکن مذهبی، عتبات عالیات و مساجد به دست اقوام شیطان صفت و با تفکر وهابی انجام می گیرد و آنان باید بدانند که بدترین‌‌ ِ خلق خدا هستند و خداوند کیفر بسیار سنگینی به آنان خواهد داد.

این روحانی اهل سنت اضافه کرد: گنبد، بارگاه و مناره های مساجد و اماکن مذهبی محل اعلام کلمه الله است ،خدا بی خبران و وهابی مسلکان که دست به تخریب این اماکن مقدسه می زنند شقی ترین ومنفورترین افراد درنزد جهان اسلام هستند.

وی گفت: همه به عنوان مسلمان باید دست به دست داده و با جمع آوری کمک های مردمی شیعه و سنی، با بازسازی اماکن مقدسه مذهبی در جهت عزت اسلام ومسلمین تلاش کنیم.

درادامه این نشست خبری عضو ستاد بازسازی عتبات عالیات در تربت جام با تقدیر از کمک های جامعه اهل سنت شهرستان در بازسازی و عمران اماکن دینی ومذهبی گفت: از ابتدای فعالیت این ستاد درتربت جام بیش ازچهار میلیارد ریال کمک نقدی به همت مردم بصیر وانقلابی شیعه و سنی این خطه اهدا شده است که علاوه برآن بانوان نیز50 میلیون ریال طلاجات خود را به این امر خیرخواهانه اختصاص دادند.

حجت الاسلام اثنی عشری افزود: اقشار مختلف مردم نیکوکار جامعه اهل سنت همگام با برادران شیعه علاوه بر کمک مالی، با حضور فیزیکی خود به امر ساخت و ساز عتبات عالیات یاری داشته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب