امروز ۲ اسفند ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » مردم می توانند شهرها را بسازند
کد خبر : 34811
تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۶در ۶:۵۵ ب.ظ

مردم می توانند شهرها را بسازند

رئیس موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام گفت:با برگزاری کنگره ثابت خواهیم کرد که مردم می توانند شهرها را بسازند و توسعه کشور را باید به اساتید و دانشجویان فعال و متخصص واگذار کرد.

به گزارش جام روز؛ نخستین کنگره ملی معماری و عمران شهری با حضور دانشمندان و نخبگان حوزه معماری و عمران از کشورهای استرالیا، انگلستان، عراق، ترکیه و استاید برجسته کشوری، استانی و محلی به همت موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام به مدت دو روز در این شهرستان برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه کنگره سید محمد حسینی رئیس موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره گفت: هدف از برگزاری این کنگره توسعه پیشرفت معماری و عمران شهری ایران و تربت جام است که با حمایت و پشتیبانی معنوی دولت اجرا می شود.

حسینی افزود: ستاد مرکزی کنگره ملی معماری و عمران شهری بهترین های معماری ایران هستند و با توجه به اینکه معمولا در کنفراس های معماری مقاله زیادی دریافت نمی شود و بیشتر ایده و هنرها ارائه می گردد که البته شاهدیم مقاله های بسیاری دریافت شد.

وی با اشاره به مدیریت توانامند مردم در همه عرصه ها تصریح کرد: با برگزاری این کنگره ثابت خواهیم کرد که مردم می توانند شهرها را بسازند و توسعه کشور را باید به اساتید و دانشجویان فعال و متخصص واگذار کرد و حمایت و راهنمایی دولت برای ساختن جامعه مهم هست.

رئیس راهبردی کنگره با اشاره به راهبردهای کنفراس و همایش برای منطقه هدف بیان داشت: با برگزاری این گونه نشست ها و معرفی ظرفیت بومی ومحلی می توانیم مناطق گردشگری و تاریخی را به میهمان معرفی تا از گمنامی خارج شوند.

حسینی ابراز کرد: کنگره ملی معماری و عمران بخش های جانبی و کارگاه های مختلفی دارد که می توانند به ارتقای سطح علمی و رفع مشکلات منطقه کمک کند.

در ادامه مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام و رئیس شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی معماری و عمران شهری بیان داشت:  برای توسعه هر سرزمینی دانشگاه و دانشگاهیان نقش بسیار موثری دارند و آینه تمام نمای فردای جامعه و زیر ساخت همه توسعه ها می باشد.

حمیدی با اشاره به نقش معماری در جوامع عنوان کرد: معماری بخشی از زندگی ماست و آرامش دهنده و تسکین بخش جامعه بشری است.

وی با اهمیت حفظ معماری اصیل ایرانی و اسلامی  تصریح کرد: معماری اسلامی و ایرانی که بر گرفته از سنت ها مردم است از اهمیت بسیار برخوردار و موجب تقویت فرهنگ و تمدن غنی می شود که باید ایمنی ساختمان در کنار آن دیده شود.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب