امروز ۱۷ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » مردم منطقه مرزی تربت جام وحدت را حفظ و به سخنان رهبری اعتماد کنند
کد خبر : 34364
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۶در ۶:۵۲ ب.ظ

مردم منطقه مرزی تربت جام وحدت را حفظ و به سخنان رهبری اعتماد کنند

امام جمعه اهل سنت تربت جام در یلدواره 110 شهید اهل سنت این شهرستان گفت: در منطقه مرزي تربت جام هيچ کس حق ندارد کاري خلاف نظام جمهوري اسلامي انجام دهد که باعث درگيري شود و وحدت را همچنان حفظ کرده و به غير از سخنان رهبري به کسي اعتماد نکنند.

به گزارش جام روز، نخستین یادواره ۱۱۰ شهید اهل سنت شهرستان تربت جام با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری، مدیران اجرایی، کشوری و لشکری، استانی و محلی، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت، حوزه های علیمه، خانواده شهدا و ایثارگران در مزار شیخ احمد جامی برگزار و فضای عمومی و وحدت آفرین آسمان شهرستان با عطر شهدا معطر شد.

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی امام جمعه اهل سنت تربت جام با تشکر و قدردانی از برگزار کنندگان یادواره ۱۱۰ شهید اهل سنت این شهرستان مرزی بیان داشت: با آغاز جنگ تحمیلی فرزندان این مرز و بوم برای دفاع از کیان قرآن و انقلاب به میدان نبرد رفته و در این راه جان خود را فدای نظام اسلامی کردند.

مولوی جامی الاحمدی با اشاره به آیات الهی تصریح کرد: شهدا زنده هستند و در پیشگاه خدا روزی می خورند و ناظر اعمال ما هستند و با جانفشانی شهیدان در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک به دشمن ندادیم.

وی افزود: خون شهدا مایه عزت و اقتدار برای نظام و الگوی مناسب برای سایر کشورهای اسلامی و جهان شد که امروز از مسیر شهیدان درس می گیرند.

امام جمعه اهل سنت تربت جام با اشاره به سرگذشت مستکبران یادآور شد: سرنوشت صدام که به چه وضعی دستگیر و کشته شد برای سران کشورهای اسلامی درس عبرت است.

مولوی جامی الاحمدی تاکید کرد: همه باید قدر خون شهیدان را بدانیم و نگذاریم زحمات و جانفشانی آنها از بین برود که اگر این گونه عمل نکنیم امنیت پایدار از بین خواهد رفت.

وی بااشاره به وقایع اخیر کشور خاطر نشان کرد: در منطقه مرزی تربت جام هیچ کس حق ندارد کاری خلاف نظام جمهوری اسلامی انجام دهد که باعث درگیری شود ، رنان ومردانه این خطه باید مراقب باشند گول شیاطین، آمریکا، اسرائیل و دلارهای آنان را نخورند وحدت را همچنان حفظ کرده وبه غیر از سخنان رهبری به کسی اعتماد نکنید.

امام جمعه اهل سنت ادامه داد: مسئولان خواسته های به حق مردم مردم را عملی و برای کسانی کار نکنید که به ریش شما بخندن و حق زنان بیوه و مستصعف را ادا و بدانید خداوند از شما محاسبه می کند.

مولوی جامی الاحمدی عنوان داشت: اگرمدیران اجرایی به خواسته به حق مردم رسیدگی می کردند امروز شاهد اعتراض های خیابانی نبودیم.

سپس راوی و رزمنده دفاع مقدس با ذکر خاطراتی از شهدای اهل سنت گفت: شهدا پنج ویژگی دارند که دیگران از آن بی بهره هستند؛آنان را خداوند قبض روح می کند و از لحظه ای که خونشان ریخته می شود حق شفاعت دارند و بدون غسل و کفن پاک و زنده هستند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب