امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار تربت جام , سیاسی , مذهبی » مراکز آموش عالی به صورت عملیاتی برای اشتغال جوانان ورود پیدا کنند
کد خبر : 30699
تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶در ۹:۴۳ ق.ظ

مراکز آموش عالی به صورت عملیاتی برای اشتغال جوانان ورود پیدا کنند

امام جمعه تربت جام گفت: تولید و اشتغال مهمترین معروف در سال جاری است که مراکز آموش عالی و عمومی به صورت عملیاتی برای اشتغال جوانان و حرفه آموزی ورود پیدا کنند.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام طاهری امام جمعه تربت جام در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد با اشاره به عرضه محصولات فرهنگی در بازار گفت: برخی فروشندگان محصولات فرهنگی به طور مخفیانه و غیر مستقیم اقدام به عرضه محصولات غیراخلاقی، خلاف نظام و انقلاب می کنند که لازم است به طور محسوس و نامحسوس کنترل شود.

افزود: رابطه بازاریابی شبکه ای به اقتصاد مقاومتی مشخص نیست که این بازاریابان محصولات داخلی یا خارجی عرضه می کنند که باید نظارت کامل اعمال گردد که آیا دلالی می کند ویا به نفع مشتری تلاش می کنند.

وی با تاکید بر برگزاری کلاس های آموزش فقه بازار خاطر نشان کرد: بازاریان برای رعایت مسائل اسلام نیازمند آموختن فقه بازار هستند که این کار موجب برکت به زندگی وکسب و کار می شود و حرکت های فرهنگی باید توسط بازاریان و مجمع صنفی پیگیری شود.

امام جمعه تربت جام یاد آور شد: تولید و اشتغال مهمترین معروف در سال جاری است که مراکز آموش عالی و عمومی به صورت عملیاتی برای اشتغال جوانان و حرفه آموزی ورود پیدا کنند.

حجت الاسلام طاهری خطاب به اعضای ستاد عنوان داشت: مصوبات جلسات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان قانون می باشد و لازم الاجرا است و اگر تذکرات عملی نشود از طریق مجاری قانونی قابل پیگیری است.

در ادامه  ابوطالب جوان فرمانده سپاه تربت جام گفت: گفتمان سازی امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان مقفول مانده است ولازم است دستگاه های فرهنگی به صورت عملیاتی برای احیای این فرضیه الهی وارد میدان شوند.

وی تصریح کرد: بسیج در دو بوستان بزرگ شهر برای اجرای فریضه امربه معروف ورود پیدا کرده است که در بوستان شهدای گمنام فعالیت شروع و اما در پارک گلها منتظر واگذاری فضای مناسب از سوی شهرداری می باشد.

وی با شاره به راه اندازی اکیپ های گشت امربه معروف در سطح شهر خاطر نشان کرد: ادارات عضو ستاد امربه معروف لازم است نیاز های اکیپ های گشت را فراهم نمایند که به صورت میدانی به ترویج لسانی امربه معروف و نهی از منکر در جامعه ادامه دهند.

پایان پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب