امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) نمایش وحدت شیعه و اهل سنت در تربت جام
کد خبر : 25446
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۵در ۹:۰۹ ق.ظ

مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) نمایش وحدت شیعه و اهل سنت در تربت جام

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان تربت جام گفت: مراسم بزرگداشت بیست هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) حول محور وحدت شیعه و اهل سنت خواهد بود.

به گزارش جام روز، علی اکبر اکرامی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان تربت جام و دبیرستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) در گفتگو با خبرنگار جام روز با گرامیداشت یاد نام شهدا و حضرت امام خمینی و یادگاران ایشان و آرزوی توفیق بیشتر برای ولی امر مسلمین جهان اسلام امام خامنه ای (مدظله العالی) و ملت ایران و آزادی و رهایی برای ملت‌های تحت ستم، به تشریح حوادث جاری خاورمیانه و برخی ازکشورهای اروپایی پرداخت و اظهار داشت: بعضی از قدرت‌ها تلاش دارند بیداری اسلامی را ثمره عقب ‌ماندگی کشور های اسلامی جلوه دهند اما باید گفت این رویداد نشان‌گر آگاهی و رشد ملت مسلمان است و زمانی که مسلمین به پیروزی برسند تازه ملت‌های غربی به این نکته پی‌می‌برند که چه قدر از قافله آزادی عقب هستند.
وی افزود: طلیعه بزرگ حضرت امام خمینی (ره) شکستن قدرت حاکمیت امپراطوری ضدخدایی و دیکتاتوری شرق و غرب بود که پیش از همه خبر آن را امام بزگوار نوید داد و زمستان سرد بی‌عدالتی و حاکمیت ارزش‌های ضددینی سپری شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تربت جام با تاکید بر نقش جمهوری اسلامی در حوادث اخیر خاورمیانه تصریح کرد: ما نه مداخله می‌کنیم و نه ادعای مداخله داریم اما نمی‌توانیم این نکته را نادیده بگیریم که حوادث اخیر الهام گرفته از اندیشه‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و تبیین آن توسط رهبر معظم انقلاب است، نمی‌توانیم بر اندیشه‌ها و پیشگویی‌های امام سرپوش بگذاریم و از ترویج این اندیشه الهی دست برداریم و بنا بر رسالتی که امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای عزیز بر دوش ما نهاده است هرجای دنیای اسلام ظلمی صورت بگیرد مدافعان اسلام و حرم ایستاده اند تاظلم را ریشه کن کنند.
وی به حوادث بحرین و یمن و سوریه و عراق نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با تاسف باید گفت مسلمانان شیعه وسنی توسط کسانی که فکر می‌کنند متولی آنان هستند قتل‌ عام می‌شوند حضور حاکمیت خبیث سعودی در بحرین و تجهیز گروههای تروریستی و تکفیری داعش و النصره و دیگرگروه های وابسته ظلم را مضاعف کرده است و دشمنی دیرینه با شیعه وسنی اصیل فجایع بزرگی می‌آفریند که باید به جهان اسلام و امام زمان (عج) تسلیت گفت.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تربت جام با اشاره به محور برنامه های امسال در شب 14 خرداد بیان داشت: حضور پرشور مردم، سخنرانی مهندس رشیدیان استاندار خراسان رضوی و اعزام صدها عاشق دلداده و دلسوخته حضرت روح الله به حرم حضرت امام توسط ناحیه مقامت بسیج سپاه تربت جام در روز 12 خرداد خواهد بود.
اکرامی در ادامه به تشریح برنامه های بزرگداشت بیست هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) پرداخت و اظهار داشت: توفیق ما در برنامه بزرگداشت حضرت امام این است که مراسم باشکوهی حول محور وحدت شیعه و اهل سنت باشد.
وی با بیان اینکه کمیته‌های مختلف ستاد ازقبل تشکیل شده است گفت: روند اجرایی مراسم الحمدالله خوب پیش رفته و سازمان‌ها و نهادهای انقلابی به موقع نیازهای خود را اعلام کرده‌اند و مکان اصلی برنامه همانند سالهای قبل با توجه به امکانات موجود در محل مصلی الغدیر تربت جام برگزارخواهد شد.
وی به اهمیت حضور پرشور مردم تاکید کرد و افزود: فضاسازی به گونه‌ای خواهد بود که حضور گسترده مردم در مراسم امکان‌ پذیر شود و تلاش بر این است که همه عزیزان علاقمند در مراسم حضور یابند مراسم بزرگداشت حضرت امام (ره) نمایش قدرت و اقتدار نظام خواهد بود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تربت جام با بیان اینکه هدف اصلی ما در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) تبیین اندیشه‌های امام و تبیین وحدت کلمه خواهد بود تصریح کرد: ترویج اهداف نظام، تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل، مبارزه با استکبار از دیگر محورهای برنامه خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب