امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مراسم احیاء شب 19 ماه مبارک رمضان در تربت جام برگزار گردید
کد خبر : 14797
تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۴در ۶:۱۱ ب.ظ

مراسم احیاء شب 19 ماه مبارک رمضان در تربت جام برگزار گردید

همزمان با شب ضربت خوردن مولاي متقيان، امام علي (ع) و نخستين شب از ليالي پرفيض قدر، مراسم احياي شب نوزدهم ماه مبارك رمضان در كليه مساجد، حسینیه‌ها و ساير اماكن مذهبي تربت‌جام برگزار شد.

به گزارش جام روز در مجالس احياء و سوگواري خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ايثارگران و قشرهای مختلف شیعه و سنی در سوگ نخستين پيشواي مسلمانان جهان، اميرالمؤمنين، امام المتقين، حضرت علي (ع) به عزاداري و سوگواري پرداختند.

در این مراسم حجت‌الاسلام لندرانی بابیان اینکه شب‌های قدر بهتر از یک هزار شب دیگر است، افزود: دعا و راز و نیاز، صیقل روح و جان مؤمن در این شب‌هاست.

وی افزود: زندگی سراسر خیرخواهانه امیرالمؤمنین (ع) برای همه آزادی‌خواهان عالم درس است در این شرایط که دشمنان اسلام در فکر خدشه واردکردن به دین پیامبر اسلام (ص) هستند بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم که راه و روش آن حضرت در جامعه مسلمین نهادینه شود.

لندارنی تصریح کرد: باید نسبت به شب‌زنده‌داری و راز و نیاز با پروردگار در این شب، بیشتر توجه کنیم، چراکه این شب تا سال آینده، تکرار نمی‌شود و چه شاید سال بعد هم در این دنیا نباشیم.

وی در ادامه سخنان بابیان اینکه هر چیزی ابتدا و انتهایی دارد، افزود: تمامی آنچه در این دنیا هستند، عمر دارند، عالم مادی پایان‌پذیر است و با فنای آن، دنیای دیگر شروع می‌شود.

گفتني است همچنين در شب بيست و يكم و بيست و سوم ماه مبارك رمضان، مراسم احياء شب‌های پرفيض قدر در مساجد مختلف شهرستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب