امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام , مذهبی » محفل شعر آئيني «شور حسيني» در تربت جام برگزار شد
کد خبر : 27712
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۵در ۲:۱۶ ب.ظ

محفل شعر آئيني «شور حسيني» در تربت جام برگزار شد

محفل شعر آييني «شور حسيني» گراميداشت شهداي عاشورا و مدافعان حرم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، بسيج هنرمندان و سپاه پاسداران تربت جام با حضور قشرهاي مختلف مردم شيعه و اهل سنت در حسینیه روحانی شهید حسین واعظی سپاه با شکوه خاصي برگزار شد.

به گزارش جام روز، در آستانه فرا رسيدن تاسوعا وعاشوراي حسيني محفل شعر آييني «شور حسيني» گراميداشت شهداي عاشورا و مدافعان حرم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، بسيج هنرمندان و سپاه پاسداران تربت جام با حضور قشرهاي مختلف مردم شيعه و اهل سنت در حسینیه روحانی شهید حسین واعظی سپاه با شکوه خاصي برگزار شد.

در اين محفل معنوي و ادبی چند تن از شاعران اهل سنت غلامحيدر سروري و ايرج مظلوم ساماني تازه ترين آثار خود را در وصف قيام عاشورا و شهداي مدافع حرم در جمع حاضران قرائت کردند و شرکت کنندگان در اين محفل معنوي با ذکر صلوات آنان را مورد تشويق و تحسین قرار دادند.

در اين محفل ادبي مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه تربت جام با تسليت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان آقا اباعبدالله الحسين (ع) در ارتباط با اهميت اشعار آئيني گفت: کسي براي اهل بيت(ع) شعر نمي گويد مگر اين که مدد الهي جبرائيل او را ياري کند.

حجت الاسلام سيد جعفر احمدي افزود: در شعر آئيني عناصری مانند حماسه، جهاد ،شهادت طلبی و ايارگري در قالب زيباي هنر و احساس در هم آمیخته و به مخاطب ارائه مي شود که نفوذ بیشتری دارد.

وي تصريح کرد: شعراي اهل سنت با تفضل به اهل بيت (ع) آثار ارزنده و فاخری را سرودند که ضمن پیوند عمیق وحدت نشر و گسترش آن اثر گذاری بیشتری در جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۲)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب