امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار ایران و جهان , خواندنی‌ها , سیاسی » مجلس برای تسهیل ازدواج جوانان آمادگی دارد
کد خبر : 24511
تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۶:۳۸ ق.ظ

مجلس برای تسهیل ازدواج جوانان آمادگی دارد

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: مجلس با کمال میل آمادگی داردبه تسهیل امر ازدواج جوانان کمک کند، دولت هم باید زمینه اشتغال و درآمد جوانان را فراهم نماید.

به گزارش جام روز؛ عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی “خبرنگار” در خصوص بالا رفتن سن ازدواج در کشور گفت: این مسئله به دلایل مختلفی اتفاق افتاده است و رو به افزایش است و باید همگان با بررسی علل و عوامل ایجاد این معضل، از آسیب‌های جدی آن جلوگیری کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اگر ما بخواهیم رفع مشکل کنیم باید اصل مشکلات را برداریم، تا سن ازدواج به حالت طبیعی و نرمال برگردد، اولین مشکل که سد راه جوانان است بحث اشتغال است که اگر جوانان تمامی معیارها را در ازدواج داشته باشند، اما منبع درآمد و شغل نداشته باشند رغبت به این امر نخواهند داشت .

مصری بیان داشت: مسئله دوم پدید آمدن این معضل بالا رفتن انتظارات تحصیلی است که می‌بینیم امروز جوانان بیشتر سرگرم تحصیل هستند و این محصل بودن ایجاب می کند که احساس نیاز کمتری نسبت به ازدواج داشته و از این امر مهم دوری می کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بالا رفتن آمار طلاق را مشکل دیگری عنوان کرد و گفت: ترس از جدایی بعد از ازدواج و طلاق که متاسفانه هر روز بیشتر هم می‌شود از دیگر مشکلات ازدواج بین جوانان است.

وی اظهار داشت: عدم اعتماد و امنیت اخلاقی بین دختران و پسران یکی دیگر از معضلات ازدواج است. با توجه به ارتباطات گسترده مجازی و غیرمجازی اطمینان دخترها و پسرها نسبت به هم کم شده است و بیشتر ترس از این دارند که طرف آن ها با چندین نفر ارتباط داشته باشد.

مصری همچنین گفت: در جامعه امروز انتظارات و توقعات هم سقف مجاز خود را از دست داده است و دختران و پسران برای خود یک حد اجتماعی تعریف کرده‌اند و متأسفانه حاضر نیستند از آن حد خود پایین بیایند و همگی برآن هستند تا با فردی هم تراز خود (بیشتر از نظر تحصیلی) ازدواج کنند.

نماینده مردم کرمانشاه اذعان داشت: شرع و دین ما ازدواج را آسان کرده و لازم است مردم و خانواده‌ها هم آن را آسان بگیرند تا مانعی برای ازدواج جوانان نباشند.

عضو هئیت رئیسه مجلس در پایان تاکید کرد: مجلس با کمال میل آماده کمک به تسهیل امر ازدواج جوانان است و دولت هم باید زمینه ی اشتغال و درآمد جوانان را فراهم کند چرا که تأمین اقتصاد زندگی حرف اول را می زند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب