امروز ۳۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مجازات عوامل حادثه منا خواسته همه مسلمانان و حکومت‌های اسلامی است/ آل سعود باید پاسخگوی این قتل عام باشد
کد خبر : 17649
تاریخ انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۴در ۱۱:۳۷ ب.ظ

مجازات عوامل حادثه منا خواسته همه مسلمانان و حکومت‌های اسلامی است/ آل سعود باید پاسخگوی این قتل عام باشد

کارشناس ارشد امور فرهنگی گفت: حمایت دولت عربستان از گروهک تکفیری داعش و سران کشورهای غاصب همچون آمریکا و اسرائیل و بمباران مردم بی‌گناه یمن همگی دلایلی است بر عدم‌حمایت آل سعود از وحدت اسلامی و بی‌کفایتی آل سعود بر مدیریت کنگره بزرگ حج و تولیت اماکن مذهبی.
هاشم بهرامی نیا

به گزارش جام روز، هاشم بهرامی نیا کارشناس ارشد امور فرهنگی در گفتگوی اختصاصی با جام روز با ابراز تأسف از حادثه اخیر منا اظهار داشت: وجود بیت‌الله الحرام، کعبه مقدس، مزار پیامبر اکرم (ص)، وجود قبرستان بقیع و کنگره عظیم حج که هرساله میلیون‌ها نفرازکشورهای مختلف در این همایش بزرگ شرکت می‌کنند به‌عنوان مؤلفه‌های وحدت اسلام و نقاط اشتراک علقه های دینی مسلمانان است.

هاشم بهرامی نیا افزود: کسانی که مدیریت اماکن مقدس و مسئولیت برگزاری کنگره بزرگ حج رادارند قطعاً باید منادی و عامل به وحدت اسلامی و پیشگام در این عرصه باشند.

این استاد دانشگاه بیان داشت: خادمین حر مین شریفین باید آموزه‌های اسلامی همچون انصاف، عدالت و دفاع از حق مظلومین را به‌خوبی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: با نگاهی به سابقه دولت و حکومت آل سعود و پس از حادثه سال 66 دربیت الله الحرام و کشتار زوار توسط آل سعود ما شاهد اولین بی‌کفایتی و اینکه به معنی واقعی خادمین حر مین شریفین نیستند بودیم.

بهرامی نیا اذعان داشت: حمایت دولت عربستان از گروهک تکفیری داعش و سران کشورهای غاصب همچون آمریکا و اسرائیل و بمباران مردم بی‌گناه یمن همگی دلایلی است بر عدم‌حمایت آل سعود از وحدت اسلامی و بی‌کفایتی آل سعود بر مدیریت کنگره بزرگ حج و تولیت اماکن مذهبی.

وی اظهار داشت: در حادثه منا اتفاقی افتاد که باعث آزرده شدن دل همه مسلمان جهان شد؛ حکومت آل سعود باید ضمن پذیرش مسئولیت این اتفاق، شفاف‌سازی کند و پاسخگوی این مسئله باشد که چرا دریک سال و ظرف چند روز دو حادثه بزرگ باعث کشته شدن تعداد زیادی از زائران بیت‌الله الحرام شده است.

کارشناس ارشد امور فرهنگی تربت‌جام خاطرنشان کرد: شفاف‌سازی و مجازات عوامل این حادثه عظیم خواسته همه مسلمانان و حکومت‌های اسلامی است.

وی در ادامه گفت: باید نهضت انتقاد در سراسر کشورهای اسلامی به راه بیفتد؛ باید کشورهایی که اسلام و دین اسلام را به‌عنوان کامل‌ترین دین پذیرفته‌اند در خصوص این اتفاق حساسیت به خرج داده و بزرگان کشورها نسبت به این حوادث انتقاد کنند و از حکومت آل سعود بخواهند تا پاسخگوی این مسئله باشند.

هاشم بهرامی نیا افزود: کشوری که از ظلم و ستم، تکفیری‌ها و تروریست‌های داعش و … حمایت می‌کند و حامی وحدت اسلامی نیست قطعاً نمی‌تواند کنگره عظیم حج که یک کار جهانی است را مدیریت کند؛ تشکیل ستادی از کشورهای اسلامی در خصوص مدیریت حج و پیگیری امور زائرین در سطح دنیا مطالبه همه کشورهای اسلامی خواهد بود.

وی در ادامه تشکیل ستادی جهت پیگیری امور زائرین ایرانی شهید و حادثه‌دیده در حج امسال را لازم و ضروری دانست و بیان داشت: مسئولین امر تلاش کنند تا حق زائران ضایع نشود و هرچه سریع‌تر حکومت عربستان اجساد ایرانیان را تحویل دهند و با تکریم و احترام در سطح کشور تشیع شوند.

بهرامی نیا در پایان با تشکر از رهبر انقلاب پیام ایشان را تسکین بازماندگان حادثه منا دانست.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب