امروز ۸ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » مثال‌های جدید علم‌الهدی برای عیاشی و هرزگی/ ماجرای پرتاب کفش به سوی وزیر احمدی‌نژاد/ مخالفت آیت الله جنتی با ایده انتخاباتی روحانی/ برنامه سوریه برای پول آزاد شده ایران/ داستان تنها عکس امیرکبیر
کد خبر : 15126
تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۴در ۲:۰۶ ق.ظ

مثال‌های جدید علم‌الهدی برای عیاشی و هرزگی/ ماجرای پرتاب کفش به سوی وزیر احمدی‌نژاد/ مخالفت آیت الله جنتی با ایده انتخاباتی روحانی/ برنامه سوریه برای پول آزاد شده ایران/ داستان تنها عکس امیرکبیر

رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند «دو ویژگی مهم مردم ایران از زبان ظریف»، «تمجید آشنا از غواصان عملیات وین»، «توصیه غرضی به دولت بعد از رفع تحریم‌ها»، «مجلس شعر و شاعری احمدی نژاد» و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کم‌رنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

عربستان: تحریم ها علیه ایران باید ادامه پیدا کند
عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی گفت ایران توافق هسته ای را در جهت بهبود معیشت شهروندانش استفاده کند و نه برای ماجراجویی در منطقه.به گزارش «انتخاب»، وی ادامه داد: عربستان توافق هسته ای را بررسی می کند و تلاش دارد پاسخ سوالاتش را از کشورهای بزرگ بگیرد.الجبیر همچنین مدعی شد اگر ایران در منطقه دچار اشتباهی شود عربستان در مقابل آن خواهد ایستاد. وزیر خارجه سعودی گفت: همه کشورهای منطقه خواستار حل مسالمت آمیز برنامه هسته ای ایران هستند.
دو ویژگی مهم مردم ایران از زبان ظریف
محمد جواد ظریف در مصاحبه با رسانه آمریکایی خطاب به آمریکایی ها گفت مردم ایران دو ویژگی دارند یکی مقاومت در برابر فشار و دیگری دادن پاسخ مثبت به احترام.وی در پاسخ به سوال خبرنگار نیویورکر درباره اینکه روز امضای توافق چه شکلی بود، گفت: رهبر معظم گفتند که اگر آمریکا جدیت داشته باشد و زبان زور و تهدید را کنار بگذارد و آماده توافق بر اساس احترام متقابل در موضوع برنامه هسته‌ای باشد، در این صورت ما هم گزینه‌های دیگر را بررسی خواهیم کرد. این یک پیشنهاد بسیار مهمی روی میز است.وی در ادامه افزود: روز بعد از توافق، کارهای زیادی برای بسیاری از افراد برای اجرایی کردن توافق وجود دارد و این یک فرایند بزرگی هم در ایران و به ویژه در آمریکا است چرا که برخی از افراد به تحریمها عادت کرده و خو گرفته‌اند، سازوکارهای بوروکراتیک شکل گرفته و شغلهای ایجاد شده که ما امیدواریم اینها برداشته شوند. از نظر من این سرپوشی است که بسیاری از افراد را قادر به پنهان کردن مشکلات و معضلات واقعی منطقه ما کرده است.
تخلفات عدیده نفتی در دولت قبل
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از کشف تخلفات عدیده ای در حوزه های صنعت نفت و گاز خبر داد و گفت: علاوه بر تخلف در خرید دکل‌های نفتی مواردی نیز در خصوص بی انظباطی‌های مالی در معاملات تجهیزات زیرساختی نفت مشهود بوده که ضرورت تحفص از این حوزه را ایجاب می کند.موید حسینی صدر درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت،از کشف تخلفات عدیده ای در حوزه‌های صنعت نفت و گاز خبرداد و گفت: ضرورت تفحص در معاملات صنعت نفت و گاز برای شفاف سازی محل خرج بیت المال ضرورتی است که به زودی در مجلس پیگیری خواهد شد.نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه تخلفات گسترده ای درحوزه خریدهای نفتی در دولت قبل رخ داده است
«خالد مشعل» با شاه عربستان دیدار کرد
«خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن دیدار با ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، صبح امروز نماز عید فطر را در کنار وی اقامه کرد.به نوشته فارس یک منبع وابسته به حماس گفته که خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس که اکنون در ریاض به سر می‌برد، با پادشاه عربستان سعودی دیدار کرد.گزارشی درباره جزئیات این دیدار منتشر نشده است. این اولین دیدار خالد مشعل با بالاترین مقام سعودی طی چند سال اخیر محسوب می‌شود.«خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس چهارشنبه شب گذشته در سفری غیر منتظره وارد ریاض پایتخت عربستان شد و صبح امروز در کنار «ملک سلمان» نماز عید فطر را ادا کرد.
نفتکش ایرانی با دو میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد
رویترز گزارش داد یک نفکش غول پیکر ایرانی برای اولین بار بعد از توافق هسته ای وین با دو میلیون بشکه نفت راهی آسیا شد.ایرنا نوشت: برای اولین بار بعد ازتوافق هسته ای ایران وقدرت های جهانی، یک نفتکش غول پیکر ایرانی با دو میلیون بشکه نفت خام آب های ایران را به مقصد آسیا ترک کرد.بنا براین گزارش نفتکش استارلا تحت مدیریت ‘ شرکت ملی نفتکش ایران’ با ظرفیت کامل، ازحدود هشت ماه پیش درآب های ایران شناور بوده است.
تمجید آشنا از غواصان عملیات وین
مشاور فرهنگی رییس جمهوری در دومین نوشتار خود در هفته جاری، با تمجید از تیم مذاکره کننده هسته ای، از آنها به عنوان غواصان عملیات وین یاد کرد و عید سعید فطر را تبریک گفت.به گزارش ایرنا، حسام الدین آشنا روز جمعه در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: این بار غواصان ما از عملیات وین اگرچه با تن های خسته ولی نه با دستان بسته، نه با شکلات بلکه با درّ غلطان لغو قطعنامه ها و تحریم ها به میهن اسلامی بازگشتند. وی این نوشتار را با جمله «عیدتان مبارک» به پایان برده است.پیش از این نیز مشاور فرهنگی رییس جمهوری در ابتدای هفته جاری که مذاکرات هسته ای در وین در جریان بود، در تشریح روند مذاکرات هسته ای نوشته بود: ایران مدت هاست تصمیم سخت خود را گرفته است و حال نوبت دیگران است که دل از تحریم کنده و زبان تکریم را بیاموزند. آشنا در این نوشتار خود تاکید کرده بود: ما هم اهل صومیم و هم اهل عید. عید فطر سه دهه – نه سی روز – استقامت مردم ایران پیشاپیش مبارک باد.
تبریک “لاین” به مناسبت توافق هسته ای
جمعه
واکنش آیت الله جنتی به ایده انتخاباتی روحانی
دبیر شورای نگهبان گفت: گفته اند صندوق های رای باید شفاف باشد. حرفی نیست اما چطور شفاف باشد و آرا خوانده نشود؟ اگر صندوق ها شیشه ای باشند، آرا خوانده می شود و این برخلاف قوانین است که آرا باید مخفی باشد. باید فکری بکنیم که شیشه ای نباشد ولی شفاف هم باشد تا نگویند قبل از رای گیری، آرایی در صندوق ریخته شده بوده. آیت الله احمد جنتی که به مناسبت سالروز شورای نگهبان مهمان گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما بود گفت: گزارش هایی درباره انتخابات خبرگان به ما می رسد که برایمان ایجاد نگرانی کرده که برخی می خواهند رنگ سیاسی به این انتخابات بدهند. در حالیکه مجلس خبرگان نباید سیاسی باشد، چون اعضای آن باید رهبری را انتخاب کنند و ببینند که رهبر موجود شرایط ذکر شده در قانون را دارد یا نه. او در پاسخ به سوالی درباره نحوه تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان نیز گفت: معیار ما برای سنجش صلاحیت نامزدها در انتخابات خبرگان و مجلس مشخص است. نامزدهای خبرگان که باید آزمونی را بگذرانند وباید در این امتحان دقت کنند و جدی بگیرند.
توصیه غرضی به دولت بعد از رفع تحریم‌ها
کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری گفت: در جنبه اقتصادی در صورتی که دولت نتواند پول حاصل از رفع تحریم را در طوری مهار کند که به تولید داخلی و اشتغال بینجامد و به جای آن صرفا به سمت و سوی واردات برود این پول بلایی خواهد بود که به جان دولت و ملت می افتد. سید محمد غرضی در گفتگو با «خبرگزاری دانشجو»، ضمن پیش بینی شرایط اقتصادی کشور پس از جمع بندی مذاکرات هسته ای اظهار داشت: از بعد اقتصادی همانطور که ملاحظه می کنید تمام جریانات اقتصادی جهان چشم به ایران دوخته اند آمریکایی ها، اروپایی ها،چین و کره همه و همه در انتظار رفع تحریم های ضد ایرانی برای برقراری رابطه اقتصادی با کشور هستند.کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری اضافه کرد: اروپایی ه
منبع: تابناک

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب