امروز ۱۸ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مباني ديني و ارزشهاي اسلامي بايد از گزند آسيب دشمنان حفظ شود
کد خبر : 24853
تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۳:۰۱ ب.ظ

مباني ديني و ارزشهاي اسلامي بايد از گزند آسيب دشمنان حفظ شود

مديريت كميته امداد امام خميني (ره) شهرستان تربت جام از بازديد امام جمعه موقت شهرستان از امداد و كاركنان این نهاد خبر داد.

به گزارش جام روز، شیرمحمدشاکربرآبادی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان تربت جام در بازديد امام جمعه موقت شهرستان از کمیته امداد و كاركنان گفت: کميته امداد امام خميني(ره) تلاش مي نمايد تا فقر را در جامعه کاهش دهد و از وقوع محروميت جلوگيري کند.
وي افزود : کميته امداد امام خميني(ره) توليد فقر نمي کند؛ بلکه به دنبال وقوع مشکلات اقتصادي و تورمي موجود در سطح کشور و بنابر وظيفه ذاتي خود در پي محروميت زدايي از خانواده هاي نيازمند است.
در ادامه حجت الاسلام  حبیب الله زاهدی امام جمعه موقت شهرستان و ریاست سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ارائه گزارشي از همكاري هاي اين نهاد مقدس با دفتر امام جمعه و سازمان تبلیغات اسلامی و هم رديف خواندن اين نهادها با بيان اينکه انجام کار خير يک توفيق الهي است تصریح کرد: خيران با انجام کارهاي خير و خداپسندانه دعاي نيازمندان را هميشه پشت سر خود دارند.
حجت الاسلام زاهدی خاطرنشان کرد: براساس روايات و آموزه هاي اسلامي هر قدمي که براي انجام کار خير برداشته مي شود و آلام نيازمندان تسکين يابد، آن حرکت در مسير اتصال و قرب به خداوند صورت گرفته است.
امام جمعه موقت شهرستان تربت جام با اشاره به دو محوريت اسلام و وحدت افزود: در نظام اسلامي تمام فعاليت ها، چه در سطح خانواده و چه در سطح کشوري براساس اصول و ارزشهاي ديني انجام مي گيرد.
وي با بيان اينکه امام راحل حفظ اسلام و دفاع از ارزشهاي اسلامي را اهم واجبات دانسته اند تاکيد کرد: مباني ديني و ارزشهاي اسلامي ما بايد از گزند آسيب دشمنان حفظ شود.
حجت الاسلام زاهدی با اشاره به اينکه وحدت مردم از طريق وحدت دلها بدست مي آيد افزود: دلها نيز به جز با محبت و تکريم و دستگيري به هم وصل نمي شوند.
وي اظهار داشت: هر کار خيري که توسط افراد نيکوکار انجام مي پذيرد بايد براي رضاي خداي متعال باشد در غير اين صورت اين کار خير مقبول و پسنديده نيست و حتي عذاب خداوند را به همراه دارد.
وي با بيان اينکه احترام به بزرگترها، صله رحم، نوازش کودکان يا شرکت در نماز جمعه و هر کار خير ديگر به خاطر اين است که خودمان را به خداي متعال نزديک کنيم، افزود: اين نعمت بزرگي براي همه خيرين است که کار خير آنان نزد خداوند متعال ارزشمند است.
وي با اشاره به اينکه خيران با انجام کار خير موقعيت استثنائي و ويژه اي در جامعه کسب مي کنند افزود: حفظ کار خير بايد تداوم داشته باشد و خيران بايد در انجام کار خير از همديگر سبقت بگيرند و خداي متعال در دنيا و آخرت پاداش آنان را خواهد داد.
حجت الاسلام زاهدی ضمن تاکيد بر حفظ جايگاه و منزلت خيرين نيکوکار گفت: البته خيرين هم بايد مراقب باشند در کار خيرشان انحرافي صورت نگيرد و آنان در انجام اين کار فخر فروشي نکنند.
وی با بيان اينکه همه فعاليت ها و خدمات کميته امداد امام(ره) بر مبناي اصول و ارزش هاي اسلامي است، اظهار داشت: احترام و کمک به ديگران رمز و رازي براي رضاي خداست و تاكيد اسلام بر محبت و همدلي و تكريم انسانهاست.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب