امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » مبارزه با استکبار اصل مسلم قرآن است
کد خبر : 15181
تاریخ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۴در ۹:۴۵ ق.ظ

مبارزه با استکبار اصل مسلم قرآن است

امام جمعه تربت جام گفت: اسلام دین رحمت است و مبارزه با استکبار اصل مسلم قرآن است.
امام جمعه تربت جام موسوی فر

به گزارش جام روز حجت‌الاسلام سید علی موسوی فر در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: یک ماه با عنایت الهی روزه گرفتید، عبادت و تلاوت قرآن، شب‌زنده‌داری به شکرانه نعمت زکات فطره را بجا آوردید.

وی افزود: ماه رمضان گذشت، ای‌کاش عادت‌های خوب و شب‌زنده‌داری‌ها از بین نرود.

وی با اشاره به دیدگاه پیامبر اسلام روز عید فطر را به‌روز قیامت تشریح کرد و گفت: مردم بعد از یک ماه در سراسر جهان به‌طرف مصلی ها حرکت می‌کنند، از منزل تا مصلی به یاد بیاورید که زنده می‌شوید و همه به‌طرف ذات باری‌تعالی حرکت می‌کنید.

وی بیان داشت: یاد آورشوید روزی که همه شما در پیشگاه خداوند باید حساب پس دهید.

وی خاطرنشان کرد: امروز گناهان گذشته بخشیده شد؛ دیگر گناه و معصیت نکنید، امروز روز پاکی است و روز شکر گذاری است.

موسوی فر بیان داشت: افرادی که بدون عذر روزه نگرفتند امروز پشیمان و احساس ضرر و خسران می‌کنند؛ کسانی که با غفلت این ماه را سپری کردند سرمایه بزرگی از دست دادند.

وی ادامه داد: بهترین توشه در دنیا تقوا و کنترل هواهای نفسانی، مبارزه با نفس در ایثار مال و عبادات بدنی است.

امام‌جمعه تربت‌جام در خطبه دوم با اشاره به مسئله هسته‌ای گفت: ما باید از فرصتی که داریم استفاده کنیم و از کسانی که حامی این هستند حمایت کنیم تا گذشتگان و شهدا و آیندگان که از ما قضاوت خواهند کرد از ما راضی باشند.

سید علی موسوی فر افزود: تیم مذاکراه کننده کار سختی را دنبال کردند اما باید هوشیار باشند زیرا کارهای سخت‌تر در پیش دارند؛ مردم با بصیرت آن‌ها را همراهی کنند تا توطئه‌ها خنثی شود.

وی خاطرنشان کرد: آمریکاها به دنبال نابودی صنعت هسته‌ای ما بودند اما زحمات مسئولان، دعاهای ملت و رهنمودهای رهبری و بیان خطوط قرمز توسط ایشان سبب شد تا حاضر به توافق با ایران شدند.

وی اذعان داشت: همه مردم خوشحال هستند کشور ما ازهرجهت مستقل و عزتمند‌است؛ باید مواظب باشیم زیراکسانی می‌خواهند کشور را دوقطبی کنند.

وی در ادامه گفت: قبل از اینکه مذاکرات به نتیجه برسد افرادی صلح امام حسن (ع) را مطرح کردند، بزرگ‌ترین جسارت به مردم زمان ما شد زیرا مردم ما مردم زمان امام حسن (ع) نیستند.

موسوی فر بیان داشت: اسلام دین رحمت است و مبارزه با استکبار اصل مسلم قرآن است؛ در هر زمان مصادیقش فرق می‌کند.

وی اظهار داشت: در طول تاریخ مستکبرین و آمریکایی‌ها هر وقت به بن‌بست رسیدند مذاکره کردند اما دنبال فرصت بودند تا انتقام بگیرند مسئولین و مردم باید هوشیار باشند.

وی در پایان با اشاره به خوی استکبار آمریکا گفت: آمریکا شیطان بزرگ است ازاین‌پس راه طولانی و سختی در پیش داریم.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب