امروز ۱۹ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » فرهنگ نادرست عامل اصلی تخریب محیط زیست است
کد خبر : 31858
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۶در ۵:۱۷ ب.ظ

فرهنگ نادرست عامل اصلی تخریب محیط زیست است

امام جمعه تربت جام گفت: فرهنگ بد جامعه و افراد مخرب است نه جمعیت زیاد که می تواند برای کشور فرصتی بزرگ باشد.

به گزارش جام روز، حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام صبح امروز از اداره منابع طبیعی شهرستان تربت جام بازدید و ضمن گرامیداشت ماه مبارک رمضان بیان داشت: حفظ محیط زیست امری مهم که لازم است عزم همگانی و مدیریت مردمی برای حفظ سرمایه خدادادی فعال شود.

وی با نقد نظریه غربی که جمعیت را مخرب محیط زیست می داند تصریح کرد: فرهنگ بد جامعه و افراد مخرب است نه جمعیت زیاد که می تواند برای کشور فرصتی بزرگ باشد.

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: اداره منابع طبیعی باید اتاق فکری برای استفاده بهینه از طبیعت باشد تا بتواند برای روستاهایی که رویکرد و زمینه رشد و پیشرفت دارند برنامه ای ویژه ارائه کند.

امام جمعه تربت جام ادامه داد:  تقویت روستاهای ضعیف و آموزش صحیح استفاده آنها از منابع طبیعی با همکاری دهیاران می تواند  منجر ب نتایج خوبی مثل رفع بیکاری شود.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به استفاده از منابع طبیعی افزود: اگر بخواهید مردم را در حفظ و استفاده از منابع طبیعی دخیل کنید نیازمند ایجاد شبکه های مردمی و اجتماعی هستیدو با این نگاه قابل اجراست.

وی عنوان داشت: منابع طبیعی  از ظرفیت های علمی منطقه با استفاده از اساتید دانشگاه کشاورزی به منظور شناسایی منطقه و ارائه طرح به روستاییان اقدام کند تا طرح ها با پشتوانه علمی قابل اجرا باشد.

امام جمعه تربت جام باانتقاد از عدم اجرای قانون در ایجاد آسفالت روستاهایی مانند تیمنک و فیروزکوه،  تصریح کرد:آموزش قوانین به مردم تا با آشنایی از حقوق خود به بتواند مطالبه گری از مسئولین را داشته باشند از مسائلی که لازم است به مردم اطلاع داده شوند.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی متعلق به مردم است و مسئولان خادم این ملت هستند اینکه بعضی از مردم انسبت به مسئولین خود  ترس دارند بسیار بد است و باید این نگاه با حضور مسئولین با مردم حل شود.

در ادامه زارع رئیس  منابع طبیعی تربت جام گفت: منابع طبیعی به دودسته کلی تجدید پذیر و غیر تجدید تقسیم بندی می شود که حفظ این منابع برای حیات بشر خیلی مهم است.

وی ادامه داد: سازمان منابع طببعی با تمام توان به حفظ این مهم پرداخته است اما کمبود نیرو و وسعت شهرستان را پاسخگو نیست و لازم است نگاه بیشتری به امور شود.

زارع افزود:  همیشه سود جویان که با داشتن واسطه های قصد دور زدن قانون را دارند مشکلاتی را برای منابع طبیعی ایجاد کرده اند که این سازمان به وظیفه خود عمل خواهد کرد و تسلیم زیادخواهی ها نشده است.

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب