امروز ۱۷ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » فتنه دشمن تا زمانی که در راه اسلام حرکت کنیم ادامه دارد/بلوغ سیاسی و دشمن شناسی مردم فتنه را خنثی کرد
کد خبر : 34361
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۶در ۶:۰۲ ب.ظ

فتنه دشمن تا زمانی که در راه اسلام حرکت کنیم ادامه دارد/بلوغ سیاسی و دشمن شناسی مردم فتنه را خنثی کرد

نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در یادواره 110 شهید اهل سنت تربت جام گفت: بلوغ سیاسی و دشمن شناسی فتنه دشمنان که به دلیل حرکت در مسیر اسلام است را خنثی کرد و تا وقتی این راه باشد فتنه ادامه دارد.

به گزارش جام روز، نخستین یادواره ۱۱۰ شهید اهل سنت شهرستان تربت جام با حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری، مدیران اجرایی، کشوری و لشکری، استانی و محلی، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت، حوزه های علیمه، خانواده شهدا و ایثارگران در مزار شیخ احمد جامی برگزار و فضای عمومی و وحدت آفرین آسمان شهرستان با عطر شهدا معطر شد.

در این محفل نورانی و معنوی پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی و ادای احترام به پرچم سه رنگ ایران ، قرائت وصیتنامه و دل نوشته، مداحی و پخش نماهنگ نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با تجلیل از مقام شهدا گفت: ایران جزیره ای امن و دارای کمربند امنیتی است و در منطقه ای که هیچ کشوری آرامش ندارد مردم ایران به برکت خون شهیدان و با رهبری آگاه و هوشمند در کمال آسایش زندگی می کنند.

مولانا نذیر احمد سلامی با اشاره به مولفه های امنیت افزود: ایجاد امنیت بر اساس مولفه های تشکیل حکومت دینی و اسلامی، سخنان امام خمینی(ره)، رهنمود های خداپسدانه رهبری و موضع گیری به حق در حوادث داخلی وخارجی، تعامل بین مردم و مسئولان، جانفشانی نیروهای مسلح و خون شهیدان است.

وی با اشاره به آیات قرآن و سیره پیامبر رحمت تصریح کرد: قرآن کریم و پیامبر تاکید دارند که از مولفه های امنیت باید تجلیل و تقدیر به عمل آورد که امروز یادواره شهدا و تجلیل ازمقام والای آنان کاری الهی و دینی است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه شهیدان ابراز داشت: شهدا عزیز ترین سرمایه بشری که جان است را فدا کردند و امنیت، آسایش، آرامش، عزت و اقتدار ایران اسلامی حاصل خون شهیدان است.

مولانا سلامی تاکید کرد: امنیت امروز ایران اسلامی قابل تحمل برای استکبار جهانی نیست و همیشه با حیله گری به دنبال تضعیف نظام وامنیت جمهوری اسلامی تا امت اسلام را کم توان ببینند.

وی با اشاره راهبرد اساسی و خطرناک استکبار جهانی بیان داشت: راهبرد اساسی استکبار جهانی ایجاد اختلاف و تجزیه کشورهای اسلامی به بهانه های مذهبی، سرزمینی و قومیتی می باشد که برنامه های خطرناکی برای جامعه اسلامی دیده اند که در شرایط فعلی امت اسلام باید آگاه و دشمن شناس باشند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به توطئه های استکبار جهانی در چند وقت اخیر عنوان کرد: استکبار جهانی با طرح قائله اقلیم کردستان وسه جزیره ایرانی که از زمان ایجاد تاریخ متعلق به ایران بوده را برای تحریک کشورهای عربی عنوان می کند تا بلاد اسلامی تجزیه ودچار آشوب شود تا بهره های لازم را ببرند.

مولانا سلامی به فتنه هفته گذشته با اشاره کرد : مردم غیور ایران اسلامی به بلوغ سیاسی رسیده اند و دشمن شناس هستند که با آگاهی، تعامل و یکدلی فتنه را خنثی کردند.

وی با قدردانی از سپاه پاسداران که توانسته داعش را در منطقه نابود کند یادآور شد: گروهی تروریستی داعش با برخورد مقتدرانه سپاه و حمایت جانانه مردم از بین رفته است ولی تفکر و حامیان داعش از بین نرفته و به دنبال ایجاد فتنه دیگری هستند پس نباید غافل باشیم.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ادامه داد: برای مقابله با تفکر داعشی لازم است اخوت، تعامل،یکدلی و وحدت در جامعه اسلامی حفظ شود و از توانمند اقتصادی و فیزیکی جهان اسلام استفاده و اجازه نفوذ دشمن را ندهیم.

مولانا سلامی خاطرنشان کرد: جهان اسلام به لحاظ توانمندی و امکانات خدادادی بالاترین رتبه جهان را دارد ولی متاسفانه خط و مش واحدی نداشته و بدلیل عدم انسجام واستراتژی معین دشمنان جرائت پیدا می کنند با ایجاد رخنه درصفوف آنان مسلمانان را قتل و غارت کند و جمهوری اسلامی با تدبیر امام خمینی به دنبال ایجاد وحدت و پیکپارچگی جهان اسلام بودند.

وی با اشاره به آتش کشیده شدن پرچم در فتنه اخیر عنوان کرد: کسانی که پرچم ایران و درب های مساجد را آتش زدن و آب آسیاب دشمن می ریزند خیر خواه امت نیستند بلکه مزدوران دشمن بوده که با این عمل نگین باعث شادی اسرائیل، آمریکا و استکبار جهانی شدند که با هوشیاری مردم خنثی شد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان ادامه داد: مردم مطالبه های به حق و مشروعشان را از چارچوب قانون پیگیری و اجازه تخریب اموال عمومی را ندهند و زمینه ساز نفوذ دشمن نباشند.

مولانا سلامی با تاکید بر استفاده از توان داخلی گفت: سازمانهای بین المللی هیچ وقت به نفع مسلمانان مصوبه نداشته وهر وقت هم قرار شد مصوبه ای صورت بگیرد وتو شده و به ما هشدار می دهد که اگر بر توان داخلی خود تکیه نکنیم مورد تهاجم این سازمانهای چپاول گر قرار می گیریم.

وی با اشاره به دلایل دشمنی استکبار با جمهوری اسلامی افزود: هرچقدر مردم مسلمان ایران به قانون اسلام پایبند تر باشند به همان اندازه دشمنی آنها بیشترمی شود پس بدانیم فتنه و دشمنی آنها پایان ندارد.

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب