امروز ۶ دی ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » فاقد موسیقی کده و مجتمع فرهنگی هنری است
کد خبر : 34295
تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۶در ۵:۱۳ ب.ظ

فاقد موسیقی کده و مجتمع فرهنگی هنری است

تربت جام خطه و مهد موسیقی مقامی کشور با توجه به اینک دارای هنرمندان شهره جهانی و ملی شناخته شده دارد فاقد موسیقی کده، تماشاخانه، نگارخانه، مکتب خانه و مجمتع فرهنگی است.

به گزارش جام روز، نعمت الله فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام ظهر امروز در جمع هنرمندان و مدیران انجمن های فرهنگی و هنری در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد به اشاره به نیاز هنرمدان برای فضای تمرین و فعالیت گفت: دو پروژه موسیقی کده و مجتمع فرهنگی هنری به دلیل عدم تخصیص اعتبار چندین سال بدون پیشرفت فیزیکی راکد مانده است که می طلبد مسئولان به زیرساخت های فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند.

فیاض با اشاره به کمبود های فرهنگی و هنری شهرستان افزود: متاسفانه فضای فرهنگی شهرستان جوابگو نیاز هنرمندان و مردم نیست و دو پروژه فرهنگی و هنری با پیشرفت ۳۰ درصد در مسکن تربت جام رها شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینک این شهرستان دارای هنرمندان بسیاری است که شهره جهانی و ملی دارند و این خطه مهد موسیقی مقامی کشور شناخته شده است فاقد تماشاخانه، نگارخانه و مکتب خانه می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام با اشاره به آمادسازی سینمای سابق این شهر تصریح کرد: تنها سینمای تربت جام که بیش از یک دهه تعطیلی در سال جاری توسط شهرداری با صرف هزینه یک میلیارد تومان بهسازی شده است و در حال دریافت مجوز و به زودی چراغ سینما روشن و مجددا فعالیت  فرهنگی خود را آعاز می کند.

فیاض عنوان داشت: فرهنگ سرای این شهرستان با حضور مسئولان استانی و محلی سال گذشته کلنگش به زمین خورد که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت آن نشده و به شدت کمبودش احساس می شود.

وی با اشاره به فعالیت رسمی کارگروه های فرهنگی اداره ارشاد بیان داشت: این شهرستان دارای پنج موسسه انتشاراتی، پنج نشریه محلی، دو مرکز چاپ، دو موسسه قرآنی ، پنج آموزشگاه آزاد و ۷۲ کانون فرهنگی هنری مساجد دارد که در عرصه های فرهنگی و هنری نقش ایفا می کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب