امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اجتماعی » فاطمه معصومه (س) الگوی دختران پاک دامن در عرصه سیاسی، اجتماعی و دینی است
کد خبر : 33150
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۶در ۵:۰۰ ب.ظ

فاطمه معصومه (س) الگوی دختران پاک دامن در عرصه سیاسی، اجتماعی و دینی است

رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۳۸ زرهی محمد رسول الله تربت جام بیان داشت: حضرت فاطمه معصومه (س) با هجرت و حرکتی هوشمندانه، فرهنگی و تبلیغی و عبور از شهر های مختلف بذر معرفت و ولایت را در طول مسیر به آزادگان عالم انتقال داد و بهترین الگوی دختران پاک دامن در عرصه های مختلف زندگی شخصی، اجتماعی، سیاسی و دینی شد.

حجت الاسلام روح الله لندرانی رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۳۸ زرهی محمد رسول الله تربت جام در گفتگو با خبرنگار جام روز با گرامیداشت دهه کرامت بیان داشت: فاطمه معصومه (س) همچون برادرشان امام رضا علیه السلام هجرت و حرکتی هوشمندانه، فرهنگی و تبلیغی را در جمع یاران و اصحاب و دوستان ائمه آغاز کرد و با عبور از شهر های مختلف بذر معرفت و ولایت را در طول مسیر به آزادگان عالم انتقال داد و بهترین الگوی دختران پاک دامن در عرصه های مختلف زندگی شخصی،اجتماعی،سیاسی و دینی شد.

حجت الاسلام لندارانی افزود: اینکه کسی کریمه اهل بیت و فاطمه ثانی می شود به سبب تنها ارتباط نسلی او با خاندان وحی نیست بلکه به سبب ارزشهای معنوی ومعیار های الهی وجودی آن فرد است.

وی با اشاره به دلایل لقب گرفتن ایشان به “معصومه” و “کریمه” خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) کریمه است یعنی کسی که بدون درخواست عنایت می کند شهرت این لقب برای او بواسطه رویای صادقه پدر بزرگوار ایت ا… مرعشی(ره) است که بعد یک دوره چله نشینی برای پیدا کردن قبر مخفی مادر سادات فاطمه زهرا(س) به او تکلیف شد«علیک بکریمه اهل البیت» و مقام شفاعت،جایگاه علمی و رفیع او از عبارات معصومین(ع) در مورد او آشکار می شود که در زیارت نامه اش می خوانیم«یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه فان لک عندا… شان من الشان» که نشان از مقام یالای آن حضزت می باشد.

رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۳۸ زرهی تربت جام  عنوان داشت: دهه کرامت مارا به سمت امام مهربانی ها و سخن زیبای ولی نعمتمان متوجه می کند که فرمود:«الامام انیس الرفیق، ابوالشفیق، الاخ الشقیق، کالامّ لولد الصغیر»:امام همدم ورفیق،پدر مهربان،برادر برابر و مانند مادر دلسوز برای کودک است.

حجت الاسلام لندارانی با اشاره به رابطه مخصوص امام با زائران بیان کرد: هر وقت دل هوای زیارت امام را می کند یعنی صاحب حرم دلتنگ ما شده است و او که بهتر از پدر، مادر، برادر و عزیزان ما هست و با مهربان به دنبال تو فرستاده است.

وی ادامه داد: امام «یرون مقامی»جایگاه ما را میداند، «یسمعونی کلامی» صدای ما می شنود، «یردّون سلامی»جواب سلام مرا می دهد و در همه زمین خوردن هایمان نزد خدای عزوجل ضمانت می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب