امروز ۲۰ آبان ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام , سیاسی » عینک جادویی وزیر ارشاد!/ از حجاب لیلا حاتمی تا بی‌خبری سالار عقیلی
کد خبر : 20412
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴در ۸:۲۴ ب.ظ

عینک جادویی وزیر ارشاد!/ از حجاب لیلا حاتمی تا بی‌خبری سالار عقیلی

چگونه می توان تصور کرد فردی در جایگاه سالار عقیلی، از رویکرد سیاسی شبکه "من و تو" را که یکی از مشهورترین شبکه های معاند نظام است بی اطلاع باشد؟!
وزیر ارشاد

به گزارش جام روز، پس از اقدام شگفت آور سالار عقیلی خواننده شهیر موسیقی اصیل ایرانی که به شبکه معاند من و تو رفته بود، وزیر ارشاد به مبتدیانه ترین شکل ممکن، این اشتباه را توجیه کرد.

به گزارش گروه فرهنگی صراط، علی جنتی در واکنش به این اقدام و آینده کاری سالار عقیلی گفته است:  “سالار عقیلی هیچ مشکلی ندارد چون ایشان فرد سیاسی نبوده که رویکردهای تمام شبکه‌های تلویزیونی را بداند. ایشان قرار بوده در منچستر اجرایی داشته باشد و به او گفته بودند اگر در شبکه‌ای حضور پیدا کند و چند جمله‌ای صحبت داشته باشد در جذب مخاطب تأثیر خواهد داشت که ایشان هم چند دقیقه‌ای درباره فرهنگ و هنر ایران صحبت کرده است. به هرحال افرادی که در زمینه‌هایی تخصصی فعالیت می‌کنند ممکن است شناخت چندانی از برخی شبکه‌ها نداشتند. شاید اگر می‌گفتند بی بی سی ایشان شناخت داشت اما شبکه‌ای مانند من و تو خیلی شناخته شده نیست.”

لزوم تصمیم قاطع درباره اقدام سالار عقیلی/ خواندن چند اثر حماسی، مجوز دهن کجی به نظام نیست

دولت تدبیر و امید، نشان داده است که به طور کلی مشکلی با اقدامات مشابه حضور سالار عقیلی در یک شبکه معاند فارسی زبان ندارد.

از طرفی، شخص علی جنتی هم بارها ثابت کرده قصد ندارد هنرمندان رشته های مختلف را برنجاند.

اما با همه این شرایط، توجیه وزیر ارشاد به اندازه ای کودکانه است که نمی توان به راحتی از آن گذشت.

چگونه می توان تصور کرد فردی در جایگاه سالار عقیلی، که خواننده شناخته شده کشور حتی در سطح بین المللی است مثلا نام شبکه “من و تو” را که یکی از مشهورترین شبکه های معاند نظام است نشنیده باشد و از رویکرد سیاسی آن بی اطلاع باشد؟!

البته سالار عقیلی خود هم همین موضع را به صورت سربسته مطرح کرده که به نظر می رسد صرفا توجیهی برای این اقدام باشد.

با این حال بد نبود وزیر ارشاد، برای توجیه اقدام عقیلی، به بهانه های دیگری دست دراز می کرد نه اینکه اساس ماجرار را به نوعی کتمان کند.

نکته قابل تامل در مواضع وزیر ارشاد این است که سابقه او نشان داده در حمایت از هنرمندان، توانایی توجیه اقدامات عجیب و غریب و بعضا مغایر با ارزش های نظام و اسلام را نیز دارد!

معلوم نیست جنتی با کدام عینک به این مسائل نگاه می کند که تمام اقدامات خارق عادت و غیرمتعارف، “عادی” دیده می شوند.

جنتی در سال ۹۳ درباره رفتار غیرعرف لیلا حاتمی در جشنواره کن که با مدیر مرد جشنواره روبوسی کرده بود(!) ضمن توجیه این اقدام پا را فراتر گذاشته و گفته بود: “در مجموع خانم حاتمی تلاشش بر این بود که نوع پوشش او به گونه‌ای متین و حضورش مطابق با معیارهای ارزشی ما باشد.”

 

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب