امروز ۳ آذر ۱۳۹۶
صفحه اصلی » اخبار تربت جام » عید قربان عید ایمان، ایثار و امتحان بزرگ است
کد خبر : 17569
تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۴در ۲:۴۲ ب.ظ

عید قربان عید ایمان، ایثار و امتحان بزرگ است

خطیب عید قربان تربت‌جام گفت: عید قربان عید ایمان، امتحان بزرگ و ایثار است و نماز عید به شکرانه پیروزی بر شیطان و پیروزی بر هواهای نفسانی است.
امام جمعه تربت جام موسوی فر

به گزارش جام روز، حجت‌الاسلام سید علی موسوی فر در خطبه‌های نماز عید قربان با تبریک عید قربان افزود: عید قربان عیدی ابراهیمی است؛ ابراهیمی که از سه امتحان بزرگ الهی آبرومند خارج شد.

امام‌جمعه تربت‌جام تصریح کرد: این امتحان بزرگ برای پرورش فرزند انسان و برای نشان دادن ایمان باوری به اهل ایمان بود.

حجت‌الاسلام موسوی فر اذعان کرد: هرکس ابراهیمی عمل کند، به‌عنوان یک قانون کلی بدون در نظر گرفتن زمان و مکان و افراد؛ ابراهیمی زندگی می‌کند و ابراهیمی می‌میرد و ابراهیمی محشور می‌شود.

وی اضافه کرد: پیامبر همیشه افتخار می‌کرد که من فرزند دو ذبیح، عبدالله و اسماعیل ابن ابراهیم هستم.

امام‌جمعه تربت‌جام در ادامه به تفسیر سوره شعرا پرداخت و گفت: خداوند در این سوره خاسته‌های حضرت ابراهیم (ع) که الگوی ما است بیان کرده، هرکس به آن عمل کند با حضرت ابراهیم محشورمی شود.

وی در پایان به پیام اخیر مقام معظم رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین نکته در پیام مقام معظم رهبری این است که دشمن را کوچک نشماریم، دشمن، دشمن است، استکبار، استکبار است اگر شما دشمن را دوست و دوست را دشمن قلمداد کردید شما به خواب فرورفته‌اید؛ دشمن همیشه بیدار است اگر دشمن بیدار بود معلوم است که در مقابل انسان‌های غافل چه برنامه‌هایی را پیاده می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاهها (۰)تبلیغات


آخرین اخبار و مطالب